Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 18d. 16:11

Per valandą klaipėdiečiams išdalinta 3 tūkstančiai atšvaitų

Klaipėdiečiams išdalinti tūkstančiai atšvaitų.
Sveikatos biuro nuotr. / Klaipėdiečiams išdalinti tūkstančiai atšvaitų.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras ne pirmus metus rengia akciją „Būk matomas – netapk auka“. Pernai per akciją buvo išdalinta tūkstantis atšvaitų, šiemet nuspręsta miestiečiams jų padovanoti tris kartus daugiau.

„Nemažai žmonių, perskaitę skelbimą apie vyksiančią akciją spaudoje, iš anksto atvyko į akcijos vykdymo vietą ir laukė, kol pasirodys akcijos organizatoriai su atšvaitais. Kartu su uostamiesčio teisėsaugininkais per valandą išdalinome net 3000 atšvaitų. Akcijai neliko abejingas ir Klaipėdos m. meras Vytautas Grubliauskas“ , – pasakojo Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistė Roberta Tamulevičiūtė.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad atšvaitas turi būti pritvirtintas dešinėje drabužių pusėje, automobilio žibintų aukštyje, kad jį matytų iš priekio atvažiuojantys vairuotojai. Juostinis atšvaitas dedamas ant dešinės rankos ties alkūne, o ant dešinės kojos žemiau kelio. Ant rankinės ar kuprinės atšvaitai dedami iš dešinės pusės  (dešiniarankiams). Jie tvirtinami automobilio žibintų aukštyje, nes taip vairuotojai geriau pastebi atšvaitus.

Atšvaitą ant vaikų drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje. Šioje vietoje prikabintas atšvaitas maksimaliai atspindės autotransporto šviesas ir siųs įspėjamąjį signalą automobilio vairuotojui. Prisegti ar prisiūti prie vaiko drabužių arba prikabinti prie , pavyzdžiui, prie kuprinės atšvaitai „apšviečia" vaiką 130-140 m atstumu nuo automobilio. Turintį atšvaitą vaiką vairuotojas, įjungęs trumpąsias šviesas, pastebės iš 140 metrų, o įjungęs ilgąsias – net iš 400 metrų atstumo!

„Džiugu, kad žmonės rūpinasi savo bei savo šeimos saugumu. Tačiau labai tikimės, jog gavęs atšvaitą žmogus visada jį turės su savimi ir, atėjus vakarui, panaudos pagal paskirtį. Mūsų pareiga buvo suteikti priemonę, kuri gali išgelbėti gyvybę, o gavusiojo atšvaitą pareiga – panaudoti jį ir būti matomam kelyje“ , – teigė akcijos organizatoriai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min