Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 12d. 08:17

Per valstybinę šventę – be kultūros

Norintieji valstybinės šventės proga aplankyti šalies muziejus trečiadienį atsirėmė į užrakintas duris.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Norintieji valstybinės šventės proga aplankyti šalies muziejus trečiadienį atsirėmė į užrakintas duris.

Vilniečiai savaitgaliais ir švenčių dienomis pristinga kultūros – tomis dienomis nedirba dauguma sostinės muziejų. Muziejininkai tikina darbo laiką pritaikantys prie lankytojų srautų, o Kultūros ir švietimo ministerija ketina imtis muziejų darbo prailginimo.

„15min“ skaitytojas Saugirdas, su draugais nusprendęs kultūringai paminėti Kovo 11-ąją, atsirėmė į uždarytas muziejų duris.

„Ketinome aplankyti muziejus ir kitas įžymias Vilniaus vietas. Paaiškėjo, kad šią dieną beveik visi sostinės muziejai nedirba. Kada juos lankyti, jei savaitgaliais jie nedirba, o darbo dienomis dirba iki 17 val.“, – stebėjosi vilnietis.

„Neradę ką aplankyti sostinėje, nusprendėme važiuoti į Kauną aplankyti istorinės prezidentūros, zoologijos muziejaus ir kitų vietų, tačiau čia dirbo tik Karo muziejus ir tai tik jo dalis“, - pasakojo Saugirdas.

Tvarkos nėra

Muziejų darbo valandų nereglamentuoja jokia tvarka – kiekvienos įstaigos administracija nustato, kuriomis valandomis įstaiga atvira lankytojams.

„Nacionalinių švenčių dienomis kai kurie mūsų filialai – Gedimino bokštas ir Bastėja - dirba. Muziejai prisitaiko prie lankytojų srautų. Nuo to, kad paprastą dieną dirbtume ilgiau, lankytojų nepadaugėtų“, – sakė Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorės pavaduotojas muziejininkystei Žygintas Būčys.

Anot pašnekovo, dažniausiai muziejuose paprastą dieną lankosi grupės iš mokyklų, užsienio turistai.

Muziejininkai tikina pratęstų lankymo valandas, jei to būtų pageidaujama, tačiau tam reikia papildomų lėšų, kurių ir taip trūksta.

„Šventinę dieną pagal įstatymus darbuotojams reikia mokėti daugiau. O jei yra lankytojų, dirbame ir taip. Vasario 16-ąją į „Aušros“ muziejų Šiauliuose lankytojus leidome veltui, srautai buvo įspūdingi. Tą patį darė ir kiti šalies muziejai“, – aiškino Lietuvos muziejų asociacijos vadovas Raimundas Balza.

Turizmui nekenkia

Turizmo specialistai tikina, kad savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbantys muziejai didesnių nepatogumų nesukelia.

„Tokia tvarka yra ir užsienyje, todėl atvykę miesto svečiai tikrai nesistebi. Jie dažnai pasidomi iš anksto, pasižiūri šventinių dienų sąrašus, nes Lietuvoje valstybinių švenčių dienomis išties nedirba daugelis muziejų ir galerijų“, – pasakojo Vilniaus turizmo informacijos centro projektų vadovė Vilma Daubarienė.

Vasaros sezono metu sostinės muziejai dirba ilgiau.

Sės derėtis

Atsižvelgdama į gyventojų nepasitenkinimą ir Lietuvai reikšmingus 2009-uosius, Kultūros ministerija dėl muziejų darbo laiko ketina sėsti prie derybų stalo. „Šis klausimas žinomas, ne kartą apie tai kalbėta, ypač šiemet. Artimiausiu metu ketinama surengti ministerijos ir muziejininkų susitikimą. Viena iš pagrindinių problemų, aišku, yra lėšos“, – „15min“ sakė Kultūros ministerijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Irena Kezienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min