Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per Velykas Kaune vyks pirmosios kiaušiaslydžio varžybos

Kiaušinslydis
Varžybų organizatorių montažas / Kiaušinslydis
Šaltinis: 15min
0
A A

Neįprastą sporto šaką išbandys dviejų žinomų žmonių – dainininko Mino ir verslininko Gedimino Juodeikos – vadovaujamos komandos.

Kiaušiaslydžio varžybos vyks balandžio 5 dieną, 14 val., pramogų ir prekybos centre „Kauno Akropolis“, ledo arenoje. Pasak varžybų organizatorių, kiaušiaslydis – tai populiaraus pasaulyje komandinio žaidimo akmenslydžio (kerlingo) atmaina. 

Akmenslydis yra komandinis žaidimas, žaidžiamas ant ledo. Olimpinio medalio sportas buvo pradėtas žaisti nuo 1500 m. ant ežerų ir tvenkinių Šiaurės Europoje. Žaidimo tikslas – dvi komandos po keturis žaidėjus stumia ledo paviršiumi (130 pėdų ilgio ir 15 pėdų pločio) 42 svarus sveriančius granitinius akmenis į tolį. Kiaušiaslidyje įprastus akmenys pakeis ne mažiau nei vieną kilogramą sveriantys velykiniai margučiai – virti stručių kiaušiniai.

„Tradicinį kiaušinių ridenimą nutarėme pakeisti į kvapą gniaužiančias varžybas, kurios vyks pirmą kartą pasaulyje. Kas žino, gal ateityje kiaušiaslydis taps tradiciniu Velykų žaidimu“, – sakė „Kauno Akropolio“ valdytojas Vladimiras Kononenka. Pasak jo, prieš Mino ir G.Juodeikos dvikovą žiūrovų lauks kiaušinių ridenimo varžybos bei specialios Velykų atrakcijos.

„Velykos yra viena linksmiausių metų švenčių. Pasiūlymas dalyvauti pirmosiose kiaušiaslydžio varžybose buvo tiek netikėtas ir originalus, kad kartu su Gediminu negalėjome atsisakyti. Surinkome savo komandas ir nekantriai laukiame varžybų. Tikiuosi nugalėti Gediminą“, – tvirtino dainininkas Mino.

Nelinkęs nusileisti ir jo varžovas.„Su malonumu stebiu akmenslydžio varžybų televizijos transliacijas, bus įdomu pačiam pamėginti žaisti šį žaidimą. Patikėkite, ledo arenoje užvirs bekompromisinė kova“, – žadėjo G.Juodeika.

Kiaušiaslydžio varžybose G.Juodeikai ir Mino teks stumti velykinius margučius iki taikinio centro, panašaus į šaudymo iš lanko taikinį, kurio skersmuo 3,66 m. Tikslas – nustumti stručio kiaušinį kuo arčiau taikinio. Kiekvienas žaidėjas stums po penkis velykinius margučius taikinio link, pakaitomis su savo komandos priešininku. Po dešimties stūmimų skaičiuojami laimėti taškai. Jie skiriami už arčiausiai taikinio centro esantį kiekvieną kiaušinį (lyginant su komandos varžove), esantį taikinio zonoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min