Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per vieną dieną pertraukų metu prie mokyklų policijai Ukmergėje įkliuvo net 30 rūkančių moksleivių

Cigaretė
Photos.com nuotr. / Cigaretė
Šaltinis: 15min
0
A A

Kasmet trečiąjį lapkričio ketvirtadienį yra minima Tarptautinė nerūkymo diena. Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai, vykdantys ilgalaikę prevencinę priemonę „Moksleivis“, nusprendė šią dieną surengti tikslinę prevencinę priemonę. Jos rezultatai policijai sukėlė nerimo.

Kaip informuoja Ukmergės naujienų portalas vilkmerge.lt, priemonės metu pareigūnai lankėsi prie miesto mokymo įstaigų bei tikrino, ar yra rūkančių nepilnamečių. Šioje akcijoje pareigūnams talkino ir Visuomenės sveikatos biuro darbuotojos. Nustatytų pažeidimų skaičius pareigūnams kelia nerimą.

Policijos pareigūnai prie mokyklų stengėsi nuvykti pertraukų metu, kuomet į lauką plūsteli daugiausiai rūkalių. Iš viso buvo nustatyta 30 pažeidėjų. Daugiausiai rūkančių moksleivių nustatyta prie Dukstynos pagrindinės mokyklos – 8.

Pareigūnai taip pat nustatė 7 rūkančius „Šilo“ vidurinės mokyklos auklėtinius, po  6 iš  Senamiesčio pagrindinės ir „Užupio“ vidurinės  mokyklų bei 3 iš Jaunimo mokyklos.

Lietuvos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 185(1) straipsnyje numatyta, kad rūkymas vietose, kuriose pagal savivaldybių tarybų sprendimus draudžiama tai daryti, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimties iki penkiasdešimties litų. Rūkymas vietose, kuriose pagal įstatymus draudžiama tai daryti, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimties iki penkiasdešimties litų. Administracinė nuobauda skiriama nepilnamečiams, turintiems 16 metų ir vyresniems. Jeigu pažeidėjas dar neturi 16 metų, administracinėn atsakomybėn yra patraukiami jo tėvai.

Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu nepilnamečiams uždrausta rūkyti šiose Ukmergės rajono viešosiose vietose: aikštėse, gatvėse, keliuose, parkuose, skveruose, stadione, įmonių ir įstaigų patalpose ir  jų teritorijose, miškuose, miškeliuose, prie vandens telkinių, poilsio teritorijose, sodų bendrijose, daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose ir kituose visuomenės reikmėms naudojamuose pastatuose ir jų teritorijose. Kęstučio aikštė ir Vienuolyno gatvė minėtu sprendimu yra paskelbtos nerūkymo zonomis.

„Šiandien ypač skaudi yra  jaunimo  ir vaikų  priklausomybė nuo tabako, todėl tikimės ir didesnio pedagogų dėmesio“,  - sako vyresnioji specialistė Daiva Novikienė, analizuodama vienos dienos tikrinimo rezultatus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min