Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per vizitą Vilniuje Dalai Lama ne tik susitiks su politikais, kultūros veikėjais ir religinių konfesijų atstovais, bet ir skaitys viešą paskaitą

Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama
„Scanpix“ nuotr. / Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo viduryje Vilniuje laukiama Tibeto dvasinio lyderio Dalai Lamos. Tai bus jau trečias kartas, kai Nobelio Taikos premijos laureatas lankysis Lietuvoje.

Jo Šventenybė Dalai Lama XIV viešės rugsėjo 12-13 d. Svečias lankysis tik Vilniuje, programoje numatyti susitikimai su politikais, kultūros ir meno žmonėmis, portalui 15min.lt patvirtino Tibeto rėmimo grupės atstovai Rūta Norkutė.

Jau anksčiau buvo paskelbta, kad Tibeto dvasinis lyderis vyks į Čekiją, Vokietiją ir Latviją, bet lietuviai jo atstovams išreiškė pageidavimą aukšto svečio sulaukti ir Lietuvoje.

Dalai Lama yra lankęsis Lietuvoje 1991-aisiais ir 2001-aisiais. „Tuomet, kai Lietuvai buvo toks svarbus tarptautinės bendruomenės palaikymas (po Nepriklausomybės atkūrimo – red. past.), Dalai Lama XIV buvo su mumis ir skleidė viltį, kad siekiantys tiesos negali pralaimėti, – teigiama ketvirtadienį išplatintame Seimo narės liberalės Dalios Kuodytės pranešime. – Tai pasakytina ir apie Tibeto žmones, kuriems dabar kaip niekada reikalinga pasaulio parama ir reali pagalba. Apie tai nenuilsdamas ir keliaudamas po pasaulį kalba Dalai Lama XIV.“

Dalia Kuodytė: „Tibeto žmonėms dabar kaip niekada reikalinga pasaulio parama ir reali pagalba.“

Lietuva Himalajų kalnuose esantį Tibeto regioną laiko Kinijos dalimi, tačiau kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis pasisako už taikų Kinijos valdžios ir tibetiečių dvasinio lyderio Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.

Skaitys paskaitą „Siemens“ arenoje

Svečias apsilankys Seime, Rotušėje susitiks su kultūros, religinių konfesijų, Tibetą remiančių visuomeninių organizacijų atstovais, „Siemens“ arenoje skaitys viešą paskaitą apie atsakomybės svarbą šių dienų pasaulyje. Pastarasis renginys bus mokamas – už bilietus gautos lėšos bus skirtos vizito išlaidoms apmokėti, o likusios – tibetiečių vaikų mokykloms Indijoje paremti.

Savaitę prieš vizitą Vilniuje rengiamos Tibeto kultūros dienos. Jų metu vyks tibetietiškų piešinių ant šilko (thankų) paroda, taip pat lankysis tibetiečių vienuolių grupė. Jie bers smėlio mandalą, surengs kelis pasirodymus.

Šio vizito organizatoriai – Seimo Tibeto rėmimo grupė, Vilniaus miesto savivaldybė, Všį Baltijos aplinkos forumas, Tibeto laisvės rėmimo grupė ir Lietuvos budistų bendruomenė.

Vizito organizaciniam komitetui priklauso Seimo Tibeto rėmimo grupės nariai D.Kuodytė ir Algis Kašėta, europarlamentaras Leonidas Donskis, visuomeninės Tibeto rėmimo grupės atstovai Vytis Vydūnas, Robertas Mažeika, R.Norkutė, Radvilė Racėnaitė ir Agnė Talmantaitė, Baltijos aplinkos forumo atstovas Žymantas Morkvėnas, Lietuvos budistų bendruomenių, Rigdzin bendruomenės atstovai Aidas Arkušauskas ir Deividas Vaškelis.


Dalai Lama in Vilnius, Lithuania by zilv99

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min