Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 15d. 14:26

Per Vyriausybės valandą nepasitenkinimą Arvydu Sekmoku liejo ir savi

Arvydas Sekmokas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Arvydas Sekmokas

Seime vykusios Vyriausybės valandos metu Energetikos ministras Arvydas Sekmokas sulaukė kritikos ne tik iš opozicijos, bet ir iš koalicijos partnerių. Dėl padėties Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) nerimą ministrui liejo socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis, liberalas Petras Auštrevičius ir konservatorė Vida Marija Čigriejienė.

Tuo tarpu tiek A.Sekmokas, tiek premjeras Andrius Kubilius išliko ramūs. Atsakydami į Seimo narių nuogąstavimus abu politikai laikėsi nuomonės, kad IAE nėra jokio chaoso, o Osvaldas Čiukšys atleistas, nes nesugebėjo vykdyti jam suformuotų užduočių.

„Vienas vadovas, kuris nesusitvarkė su savo pareigomis buvo atleistas ir jokios krizės ten nėra. Darbai uždaromi IAE bus vykdomi ir toliau“, – sakė A.Sekmokas.

Pasak jo, viceministras Romas Švedas, buvęs ir IAE Valdybos narys atsistatydino, prisiimdamas atsakomybę už tai, kad buvo pasitikėta netinkamu asmeniu. 

„Žinoma, yra sunkumų šiame objekte, nes ji yra pirma tokio tipo uždaroma elektrinė pasaulyje. Ji reikalauja specifinių žinių, specifinės kompetencijos. Deja, ne visi vadovai sugebėjo įgyvendinti tuos tikslus, kurie buvo keliami. Mes neturime krizės. Ji tik dramatizuota spaudoje. Iš tikro, mes turime situaciją, kai vadovas nesusitvarkė su savo pareigom, jo paslaugų teko atsisakyti. Na, ir Valdybos pirmininkas prisiėmė atsakomybę, kad IAE vadovas nesielgė taip, kaip norėjosi iš vadovo, kuris sugeba vadovauti“, – kalbėjo A.Sekmokas.

Jam pritarė ir premjeras Andrius Kubilius teigdamas, kad visi sunkumai energetikoje esą kyla todėl, kad 20 metų apskritai niekas nebandė pertvarkyti šios srities.

„Energetinė mintis Lietuvoje 20 metų nesugebėjo išjudinti svarbiausių reikalų. Dabar jie judinami, keičiami ir pažanga yra tikrai didelė. Suprantama, kad susiduriame su natūraliu ir dirbtinai keliamu pasipriešinimu“, – teigė A.Kubilius, atsakydamas į klausimą, ar pasitiki ministru A.Sekmoku.

A.Sekmokas penktadienį dėl padėties IAE dar kartą aiškinsis Seimo Ekonomikos komitetui. Seimo opozicija siūlo formuoti specialiąją komisiją padėčiai energetikoje tirti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min