Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 16d. 19:48

Perėja Vilniaus miesto širdyje nusidažė vaivorykštės spalvomis

Vilniuje oficialiai atidaryta vaivorykštės spalvų perėja
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Vilniuje oficialiai atidaryta vaivorykštės spalvų perėja

Spalvingas vakaras Vilniuje – Pylimo g. 21 atidaryta pirmoji Lietuvoje ir Vilniuje „Vaivorykštės perėja“! Tarptautinės dienos prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją išvakarėse pėsčiųjų perėja prie LGBT bendruomenės centro papuošta vaivorykšte. Ši perėja svarbi bendruomenei, nes simboliškai jungia Vilniaus miesto LGBT centrą su džiazo klubu skvere, kuris tapo pamėgta susibūrimo vieta. Renginio metu išskleista ir 30 m ilgio vaivorykštės spalvų vėliava.

„Vilnius yra visiems atviras miestas. Čia nuo seno gyvena ir draugiškai sugyvena įvairių tautybių, tikėjimų žmonės. Vilnius taip pat yra atviras ir LGBT bendruomenei. Ši perėja tėra simbolis, bet mano nuomone labai reikšmingas. Pats laikas judėti toliau ir spręsti kitus aktualius klausimus, tokius kaip partnerystės įteisinimas. Vilniaus savivaldybė pati to padaryti negali, todėl siunčiu linkėjimus Seimui ir Vyriausybei, kad išdrįstų pajudėti šiuo klausimu.“ – sakė sostinės Tarybos narys Vincas Jurgutis.

Vaivorykštės spalvų perėjos atidarymas yra vienas ryškesnių akcentų „Vaivorykštės dienų“ 2018 festivalio programoje. Renginių savaitės metu vyks jau tradicine tapusi „vaivorykštės“ autobuso kelionė Vilniaus miesto gatvėmis, spektaklių ir filmų peržiūros, diskusijos, spaudos konferencija bei visuomenės informavimo kampanija Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Šių metų tarptautinis IDAHOT šūkis – „susivieniję solidarume“.

„Džiaugiamės, kad Vilniaus savivaldybė jau išdavė leidimą 2019 metais birželio 8 d. Lietuvoje vyksiančioms „Baltic Pride Vilnius 2019“ eitynėms. Tai suteikia vilties – draudimų mūsų šalyje vis mažiau. Pradedame gyventi savo gyvenimą, būti matomi, atviri.“ – sako Vladimiras Simonko, asociacijos LGL vadovas.

Vaivorykštinės perėjos populiarios užsienyje, tačiau Lietuvoje iki šiol tokios nebuvo.

„Tai labai nedidelis dalykas, tačiau jį turi visos progresyvios pasaulio sostinės. Džiaugiuos kad tokiu miestu yra ir Vilnius.“ – apie vaivorykštės perėją sako Seimo narė Aušrinė Armonaitė.

Trečiadienį Seime vykusioje spaudos konferencijoje buvo aptarta Lietuvos pozicija kasmetiniame „Vaivorykštės indekse”, kuriame Lietuva pastaraisiais metais iš 39 vietos pakilo į 37 vietą, aplenkdama kaimynus latvius, lenkus, tačiau dar atsilieka nuo estų.

Diskusijoje pristatytas ir homofobinių patyčių Lietuvos mokyklose tyrimas, kurį atliko Nacionalinės LGBT teisių organizacija LGL. Pasak dr. Džozefo G.Kosciw, JAV organizacijos GLSEN tyrimų ir strategijos vadovo, vienas pagrindinių žingsnių – mokytojų apmokymas, kova su patyčiomis ir persekiojimu, seksualinis švietimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min