Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 21d. 15:45

Perfinansavusi skolas Vilniaus savivaldybė sutaupys per 11 mln. litų

Vilniaus valdžios dangoraižyje prasideda reorganizacija.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus savivaldybė

Vilniaus miesto savivaldybė, skelbusi viešą konkursą esamų paskolų perfinansavimui, sudarė sutartį su konkursą laimėjusiu DNB banku, pasiūliusiu mažesnes palūkanas.

Savivaldybė taip sumažins paskolos kaštus ir per 5 metus sumokės per 11 mln. litų mažiau palūkanų, nei mokėtų, jei DNB bankas neperfinansuotų kitų bankų išduotų paskolų.

DNB bankas perfinansuoja šių metų pirmoje pusėje dviejų šalies komercinių bankų penkerių metų laikotarpiui savivaldybei išduotas 58 ir 22 mln. litų paskolas.

Primename, kad Vilniaus savivaldybės skolos per 2007-2011 metų tarybos kadenciją padidėjo daugiau nei 500 mln. litų.

Finansų analitikų teigimu, viena iš svarbiausių priežasčių, dėl kurios miesto skolos ženkliai didėjo 2007–2010 metais buvo Vyriausybės netinkamas Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pajamų planavimas. Dėl to savivaldybės biudžetas negavo apie 300 mln. litų.

Be to, Konstituciniame Teisme spalį priimtas prašymas ištirti, ar įstatymai, numatantys, jog Vilniaus biudžetui skiriama 40 proc. mieste sumokamo gyventojų pajamų mokesčio, o tuo tarpu beveik visoms kitoms savivaldybėms paliekama 100 proc. mokesčio, atitinka konstituciją.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba šių metų balandį kreipėsi į teismą dėl įpareigojimo Vyriausybę pateikti Seimui svarstyti įstatymo projektą, kuriame Vilniui būtų skiriama ne mažesnė kaip 60 proc. GPM (gyventojų pajamų mokesčio) dalis ir atlygintas 939 milijonų litų nuostolis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min