Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 30d. 08:29

Perimti buvusios rotušės savivaldybei nepavyksta

Klaipėdos apskrities viršininko administracija įsikūrusi buvusioje rotušėje.
A.Kripaitės nuotr. / Klaipėdos savivaldybei niekaip nepavyksta perimti buvusio Klaipėdos apskrities viršininko administracijos pastato Danės gatvėje.

Klaipėdos miesto savivaldybė, siekianti perimti buvusios Apskrities administracijos pastatą, kur kadaise veikė miesto rotušė, vis susiduria su kliūtimis.

Panaikinus apskričių administracijas, statinyje, esančiame Danės gatvėje, dar veikia kelios įstaigos, tokios kaip Vyriausybės atstovės tarnyba, Regiono plėtros tarnyba, čia įsikūrę ir Nacionalinės žemės tarnybos specialistai, keli valdininkai, kuruojantys švietimo klausimus ir prižiūrintys teritorijų planavimą.

Tikėtasi, kad pastatas išsyk bus perduotas savivaldybei, mat tam pritarė ir specialiai sudaryta apskričių likvidavimo komisija. Tačiau jis buvo perduotas Valstybės turto fondui. Imta tartis, ką daryti su pastate vis dar veikiančiomis institucijomis.

Savivaldybei liktų nedaug ploto

Praėjusią savaitę Vilniuje viešėjęs Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius sužinojo, kad į minėtą pastatą dar panoro įsikelti kelios įstaigos, tarp kurių – ir Valstybinė ne maisto produktų inspekcija, Centrinės hipotekos įstaiga, Metrologijos tarnybos Klaipėdos skyrius.

„Tokiomis sąlygomis mums tas pastatas nereikalingas. Pasižiūrėjome, kad mums liktų tik gražiai įrengtas viršininko kabinetas, posėdžių salė“, – teigė meras. Bendras pastato plotas – daugiau nei 2 tūkst. kvadratinių metrų, dabar čia veikiančios įstaigos yra užėmusios pusę ploto. Jei būtų sukeltos ir į pastatą pretenduojančios valstybinės institucijos, liktų vos keli šimtai kvadratinių metrų ploto savivaldybei. Jei savivaldybė norėtų pretenduoti į kitas patalpas – turėtų pasirūpinti čia dirbančiomis įstaigoms ir surasti, kur jas perkelti.

Dėl buvusios Klaipėdos rotušės perdavimo savivaldybei dar bus kalbamasi su Valstybės turto fondo vadovais. 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min