TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Perkėlai – nidiškių skundai

Vienu metu kursuoja trys keltai.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Neringiškiai pažėrė priekaištų dėl keltų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Neringos savivaldybė, paisydama gyventojų nusiskundimų dėl bendrovės „Smiltynės perkėla“ darbo, kreipėsi į įmonę, prašydama atsižvelgti į Neringos gyventojų pageidavimus bei imtis priemonių trūkumams pašalinti.

Ne kartą neringiškiai skundėsi tuo, kad Senojoje perkėloje žmones dažnai  kelia senasis keltas, kuriame tenka šalti. Ši problema buvo paminėta ir Neringos savivaldybės susitikimų su gyventojais metu. Be to, neringiškiai pastebėjo, kad šiam keltui prisišvartavus, aparelė, skirta keleiviams išlipti,  dažnai būna pernelyg pakilusi, taip pat nenuvalyta ar apledėjusi.  Žmonėms, ypač senyvo amžiaus, sudėtinga išlipti iš kelto. Gyventojai pageidautų, kad nuolat dirbtų tik naujasis keltas.

Kaip teigiama „Smiltynės perkėlos“ rašte savivaldybei, senasis keltas „Kintai“ dėl savo konstrukcijos gali saugiai plaukti žiemą per ledonešį. Tad šis keltas dirba tik esant nepalankioms oro sąlygoms, išplaukus ledams. Rašte pastebima, kad klientų patogumui keltas „Kintai“ yra suremontuotas, žmonėms, pasislėpti nuo šalčio bei vėjo, apatiniame kelto denyje įrengta speciali šildymo patalpa.

2010 metų balandį dėl Danės upės krantinės tvirtinimo darbų keltų švartavimosi vieta iš Senosios perkėlos buvo laikinai perkelta į Kruizinių laivų terminalą. „Smiltynės perkėla“ supranta, kad šaltuoju sezono metu, pučiant stipriam vėjui dėl besikilnojančios aparelės, žmonės patiria nepatogumų įlipant į keltą ir iš jo,  tačiau šiuo atveju įmonė neturi galimybės kažką pakeisti, nes dėl Danės krantinių nepripažinimo tinkamomis naudoti, keltai negali grįžti į ankstesniąją švartavimosi vietą.

Šį pavasarį senoji perkėla bus iškelta į Šiaurės ragą. Jau baigiami naujojo pirso statybos darbai. Kitais metais bus pastatytas naujas keleivių aptarnavimo terminalas, kuris, pateisins visų lūkesčius.

Anot Neringos gyventojų, labai blogai prižiūrima privažiavimo aikštelė prie senosios perkėlos Smiltynės pusėje, žiemą pasitaikydavo atvejų, kuomet prisnigus būdavo itin sunku apsisukti keleiviniams autobusams.

„AB „Smiltynės perkėla“ nėra atsakinga už teritorijų dėl kurių skundžiasi Neringos bendruomenės nariai priežiūrą. Kruizinių laivų terminalo teritoriją, kurioje šiuo metu švartuojasi mūsų bendrovės keltai, administruoja „Klaipėdos laivų remontas“. Dėl blogai prižiūrimų transporto priemonių stovėjimo aikštelių prie Senosios perkėlos iš Smiltynės pusės turėtumėte kreiptis į Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją arba į bendrovės atsakingas už kelių, aikštelių valymą žiemos sezono metu Klaipėdos mieste“, - rašoma AB „Smiltynės perkėla“ rašte savivaldybei.

Neringos savivaldybė, atsižvelgdama į gyventojų pageidavimus, prašė apsvarstyti galimybę senosios perkėlos vasario mėnesio grafike numatyti 2 papildomus reisus, t.y. iš Klaipėdos 11 val. ir 13 val., bei atitinkamai  iš Smiltynės 10.15 val., 11.15 val. ir 12.15 val., nuimant 11.45 val. reisą. Anot bendrovės „Smiltynės perkėla“, Senosios perkėlos kovo, balandžio mėnesio keltų judėjimo tvarkaraštyje yra numatyti du papildomi reisai: iš Klaipėdos 13 val. bei iš Smiltynės 10.15 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min