TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Perkelta perėja kelia grėsmę

Buvusios perėjos likučiai šiurpina šalia gyvenančius vilniečius, nes per ją einantys pėstieji nuolat rizikuoja.
15min skaitytojo nuotr. / Buvusios perėjos likučiai šiurpina šalia gyvenančius vilniečius, nes per ją einantys pėstieji nuolat rizikuoja.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Perkėlus pėsčiųjų perėją iš vienos vietos į kitą, vilniečiai sunkiai atsikrato įpročio per gatvę eiti senojoje vietoje. Ypač jei toje vietoje dar išlikę senojo ženklinimo fragmentų.

Tokie pėsčiųjų perėjos likučiai tebėra išlikę Žalgirio gatvėje ties 127-uoju ir 106-uoju namais. Anot šalia gyvenančių žmonių, anksčiau čia buvusi pėsčiųjų perėja perkelta 100 metrų toliau, tačiau ant gatvės grindinio liko senosios perėjos dažų. Todėl, nors kelio ženklo, žyminčio perėją, nebeliko, ne vienas senu įpratimu per gatvę keliauja būtent šioje vietoje.

Žmones piktina toks neatsakingas darbininkų elgesys, nes per perėjos likučius keliaujantys vilniečiai kaskart rizikuoja – vairuotojai šioje vietoje nelėtina greičio, kaip tai įprasta prie pėsčiųjų perėjų. Pripažįstama, kad pėstieji patys turėtų būti tiesiog atsargesni ir eiti per gatvę tik nurodytose vietose, tačiau tokie žymėjimo likučiai klaidina. Todėl šioje buvusioje perėjoje tik per plauką išvengta jau ne vienos nelaimės.

Panaikins perėjos likučius

Vilniaus miesto Komunalinio ūkio departamento Eismo organizavimo skyriaus vedėjo pavaduotojo Evaldo Matonio teigimu, ženklinimo fragmentų šioje pėsčiųjų perėjoje jau netrukus turėtų nelikti. „Dabar ruošiamas naujas ženklinimo konkursas, kai jis įvyks ir bus paskelbti nugalėtojai, galėsime galutinai tą ženklinimą, kuris klaidina žmones, panaikinti. Tai tik laiko klausimas“, – tikino savivaldybės darbuotojas. Tiesa, tiksliai atsakyti, kada tai bus padaryta – po savaitės, kelių ar mėnesio, jis negalėjo.

Anot E.Matonio, konkursai paprastai rengiami tam, kad būtų įrengtas naujas ženklinimas ir pašalintas senasis, tačiau šįkart tai padaryti pavėluota. Todėl perėja perkelta, o senoji galutinai nepanaikinta. „Specialistai žino apie šitą vietą, tačiau kol kas nėra galimybių galutinai sutvarkyti“, – pripažino E.Matonis.

Tokios situacijos, anot E.Matonio, nėra naujiena, neretai pasitaiko, kad į naują vietą perkėlus pėsčiųjų perėją žmonės vis tiek eina ten, kur buvo įpratę. „Pėstiesiems reikėtų vadovautis kelio ženklais ir tik tada, jeigu ženklų nėra, orientuotis pagal ženklinimą ant kelio dangos, bet nusistovėjusius žmonių principus sunku sulaužyti“, – apgailestavo savivaldybės atstovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min