Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 15d. 21:00

Pernai Kėdainiuose už 815 eurų atnaujinti laiptai šiemet vėl remontuojami

Remontuojami laiptai Kėdainiuose
Rinkosaikste.lt skaitytojo nuotr. / Remontuojami laiptai Kėdainiuose

Šios savaitės pradžioje į „Rinkos aikštės“ redakciją atskriejo skaitytojo laiškas. Tiesa, šį kartą, kitaip nei visada, problemos žodžiais apibūdinti nė nereikėjo, nes ji puikiai atsispindėjo atsiųstoje nuotraukoje. Pernai atnaujinti Tilto gatvės pėsčiųjų tako laiptai, vedantys į senamiestį, netoli prekybos centro „Iki“, nepraėjus nė metams po jų rekonstrukcijos gerokai apiro. Tiesa, šiuo metu problema jau yra išspręsta, tačiau pabandėme išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių remontas buvo toks trumpalaikis.

Tik tinkas

Kėdainietis Egidijus nusprendęs paviešinti minėtų laiptų problemą stebėjosi, kodėl jų atnaujinimui buvo pasirinktas sprendimas, kuris, akivaizdu, buvo netinkamas ir neapgalvotas. Pernai vasarą paprasčiausiai aptinkuoti laiptai po žiemos buvo aptrupėję ir praradę savo estetinį vaizdą.

Atsakymų kreipėmės į Kėdainių rajono savivaldybę. Jos Statybos ir turto skyrius paaiškino, kad laiptų renovacijos darbai buvo vykdomi pagal projekte numatytas metodikas.

„2018 liepos 31 d. buvo priimti (baigti ir patvirtinti kaip tinkamai atlikti – aut. past.) visi Tilto gatvės pėsčiųjų tunelio, takų statybos ir laiptų remonto darbai.

Laiptų pakopų paviršių remontas kainavo 815,10 Eur be PVM. Darbus atliko UAB „Projektas KARMA“.

Laiptus projektavo viešąjį konkursą laimėjusi įmonė UAB „Ademo grupė“, projekto vadovė Vinga Juškauskaitė“, – atsiųstame atsakyme paaiškina savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė.

Savivaldybės atstovė patvirtino, kad laiptų atnaujinimo darbams pagal Civilinio kodekso nuostatas yra suteikiamas 5 metų garantinis terminas.

„Rangovas dar 2019 m. liepos mėnesį buvo informuotas apie laiptų irimą ir, vadovaujantis LR Civilinio kodekso 6.698 straipsniu, yra atsakingas už laiptų sutvarkymą statinio garantinio termino laikotarpiu. Nors laiptai jau praeitą savaitę buvo remontuoti, tačiau jei situacija dėl irimo kartosis, bus priimtas kitas laiptų sutvarkymo sprendinys“, – paaiškina A. Naujalienė.

Neverta tinkuoti

Situaciją pakomentuoti paprašėme ir įmonės atlikusios aprašomų laiptų atnaujinimo darbus. Bendrovės „Projektas KARMA“ vadovas pastebėjo, kad supranta atliktų darbų trumpalaikiškumą, tačiau kol kas kitos išeities nei laiptus remontuoti juos aptinkuojant nėra.

„Laiptus jau praėjusią savaitę suremontavome. Pakartotiniai laiptų remonto darbai ilgokai nebuvo atliekami, nes savivaldybei norėjome įrodyti, kad šių laiptų tvarkyti tuo pačiu būdu, kuriuo jie buvo atnaujinti pernai, neverta, nes rezultatas po kurio laiko ir vėl bus tas pats – tinkas trupės, laiptai irs. Tad kas iš to, kad vėl juos aptinkuosime?

Šiuos laiptus reikia tvarkyti iš pagrindų, todėl bandėme derėtis su savivaldybe, kad būtų surasta lėšų šių laiptų kapitaliniam remontui. Tuomet būtume galėję visiškai demontuoti senus laiptus, iš naujo išlieti betono pakopas, o betoninį karkasą apklijuoti plytelėmis ar apdėti trinkelėmis – tokie laiptai tarnautų tikrai ilgai.

Bet savivaldybė informavo, kad tik pasikartojus tai pačiai laiptų situacijai, bus svarstomi kiti šių laiptų remonto sprendiniai, todėl kol kas mums nieko kito nebeliko tik kaip vėl aptinkuoti. Šiai dienai juos sutvarkėme, o kaip su šiais laiptais bus toliau, matysime“, – komentuoja bendrovės „Projektas KARMA“ vadovas Adas Laurinaitis.

rinkosaikste.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min