Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pernai Klaipėdos apskrities įmonėse – nelaimingų atsitikimų gausa

Sunkmečio prislėgti statybininkai ieško būdų išgyventi.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dažniausiai nelaimingi atsitikimai įvyko tvarkant krovinius, naudojant darbo įrenginius ir transporto priemones.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinės darbo inspekcijos preliminariais duomenimis, pernai šalyje darbe žuvo 51, o sunkias traumas patyrė 120 darbuotojų. Klaipėdos apskrityje augo mirtinų nelaimių darbe skaičius.

Klaipėdos apskrities įmonėse pernai fiksuotas mirtinų nelaimių darbe šuolis: jų skaičius, lyginant su 2009 metais, padidėjo nuo 3 (2009 m.) iki 7 atvejų (2010 m.) arba 2,3 karto (skaičiuojant 100 tūkst. darbuotojų, 2,5 karto).

Sunkių nelaimingų atsitikimų darbe skaičius Klaipėdos apskrities įmonėse pernai buvo tik 1 atvejų mažiau nei 2009 metais. Nurodytieji mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų darbe skaičiai leidžia daryti prielaidą, kad Klaipėdos apskrities įmonių vadovai nevertina arba nepakankamai vertina visų pavojų ir rizikų, galinčių pakenkti darbuotojų sveikatai ir gyvybei.

Iš bendro mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų, įvykusių 2010 metais Klaipėdos apskrities įmonėse, skaičiaus, beveik pusė iš jų (arba 41 proc.) įvyko mažose ir vidutinėse įmonėse, kuriose dirba mažiau kaip 30 darbuotojų. Dažniausiai nelaimingi atsitikimai įvyko tvarkant krovinius, naudojant darbo įrenginius ir transporto priemones.Tradiciškai didžioji dalis nelaimingų atsitikimų įvyko neturintiems profesinės patirties darbuotojams – tiems, kurių darbo stažas įmonėje mažesnis negu 1 metai.

Valstybinės darbo inspekcijos specialistų teigimu, institucija gauna tūkstančius klausimų dėl darbo santykių, tačiau dėl darbuotojų saugos ir sveikatos srities teiraujamasi kur kas mažiau.
 

Komentarai
Temos Darbas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min