Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pernai Lietuvoje gyveno 91 proc. išsilavinusių piliečių

Žmogus
Photos.com nuotr. / Žmogus
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vidurinį ir aukštesnį už vidurinį išsilavinimą Lietuvoje pernai turėjo apie 91 proc. 25-64 metų šalies gyventojų.

Pasak Statistikos departamento, tai aukščiausias išsilavinimo lygis per pastarąjį dešimtmetį šalyje ir vienas aukščiausių Europos Sąjungoje.

Pernai Lietuvoje aukštąjį ir aukštesnįjį išsilavinimą turėjo apie trečdalis 25–64 metų amžiaus gyventojų. Tuo metu vidurinį ir specialųjį vidurinį išsilavinimą 2009 metais Lietuvoje buvo įgiję apie 60 proc., o žemesnio lygio, pagrindinį ir pradinį, – 8,7 proc. šalies gyventojų.

Statistikos departamento duomenimis, per pastaruosius penkerius metus 25–64 metų asmenų su žemesnio lygio išsilavinimu dalis sumažėjo nuo 12,4 iki 8,7 proc., o turinčiųjų aukšto lygio išsilavinimą – išaugo nuo 26 iki 31 procento.

2000–2009 metais Lietuvoje aukštąjį išsilavinimą įgijo 241 tūkst. asmenų, iš jų 168 tūkst. – šalies universitetuose ir 73 tūkst. – kolegijose.

Per dešimtmetį gyventojų su aukštuoju išsilavinimu skaičius šalyje padidėjo 179 tūkst., arba 49 procentais.

Statistiniai duomenys taip pat rodo, kad moterys Lietuvoje geriau išsilavinusios nei vyrai. Pernai aukštąjį ir aukštesnįjį išsilavinimą Lietuvoje turėjo 36 proc. moterų ir ketvirtadalis vyrų.

Pasak Statistikos departamento, mieste išsilavinusių gyventojų skaičius auga sparčiau nei kaime. Pernai aukštąjį ir aukštesnįjį išsilavinimą turėjo 38 proc. miesto ir 15 proc. kaimo gyventojų. Tuo metu 2000–aisiais išsilavinę gyventojai mieste sudarė 25, kaime – 10 procentų.

Aukšto lygio (aukštąjį ir aukštesnįjį) išsilavinimą turinčių 25–64 metų amžiaus gyventojų daugiausia yra Vilniaus (42 proc.), Kauno (36 proc.), Klaipėdos (30 proc.), mažiausiai – Tauragės (15 proc.) ir Marijampolės (19 proc.) apskrityse.

Gyventojų su žemesnio lygio išsilavinimu daugiau gyveno Panevėžio, Šiaulių, Telšių ir Tauragės apskrityse (11–16 proc.).

2009–aisiais pagrindinio išsilavinimo nebuvo įgiję 129,2 tūkst., arba 5,6 proc. 15–64 metų amžiaus Lietuvos gyventojų, arba 7 proc. vyrų ir 5 proc. moterų, 7 proc. kaimo ir 5 proc. miesto gyventojų.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Statistika
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min