TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pernai vilniečiai kvėpavo švaresniu oru

Didžiausia oro tarša užfiksuota Jonavoje ir Kaune.
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Oras
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento duomenimis, 2008 m. Vilniaus mieste buvo užfiksuotos mažiausios kietųjų dalelių koncentracijos per pastaruosius 4 metus. Oro kokybės tyrimo stotelės Senamiestyje, Lazdynuose, Žirmūnuose ir Savanorių prospekte per visus metus neužfiksavo taršos padidėjimo. Oro kokybė atitiko griežtus Europos Sąjungos (ES) reikalavimus.

Pagal ES direktyvų ir nacionalinių teisės aktų reikalavimus kietųjų dalelių koncentracijos vidutinė metinė vertė yra 40µg/m³, o paros ribinė vertė (50 μg/m3) neturi būti viršyta daugiau nei 35 dienas per kalendorinius metus. Vilniaus mieste nė vienoje stotyje nebuvo viršyta leistina 35 dienų riba ir vidutinė metinė kietųjų dalelių koncentracija.

Kietosios dalelės – ore esančių dalelių ir skysčio lašelių mišinys, iš jų didžiausią žalą žmonių sveikatai gali padaryti smulkiausia kietųjų dalelių frakcija, kuri dėl smulkumo nesulaikoma viršutiniuose kvėpavimo takuose ir prasiskverbia į žmogaus organizmą, praneša Aplinkos ministerija.

„Pagrindiniai kietųjų dalelių emisijų šaltiniai Vilniaus mieste – vėjo ir transporto keliamos dulkės, pramonės, energetikos įmonių, individualių namų katilų degimo produktai, - sakė Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Rolandas Masilevičius. – Didesnis oro užterštumo stebimas pavasarį, išdžiūvus žemės paviršiui ir gatvių dangai. Taršą smulkiosiomis kietosiomis dalelėmis didina ir netvarkingai dirbančios statybų bendrovės.“

Jei norime kvėpuoti dar švaresniu oru, reikia, kad visos įmonės ir gyventojai laikytųsi aplinkosaugos reikalavimų, – teigia Rolandas Masilevičius. – Savivaldybės ir komunalinių paslaugų tarnybos gatvių švara turėti rūpintis kiekvieną dieną, ne tik šiltuoju metų laiku.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min