Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 3d. 16:28

Perspėjimas: nelegaliems cirko pasirodymams išnaudojami gyvūnai gali būti agresyvūs

Akcijos akimirka
Aliaus Koroliovo nuotr. / .

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, gaunanti pranešimų apie asmenis, vaikų ir jaunimo ugdymo įstaigose, kultūros namuose ar privačiuose renginiuose organizuojančius įvairius pasirodymus su gyvūnais, primena, kad būtina įsitikinti, jog gyvūnai nekelia pavojaus žmonių sveikatai, o juos naudojantys asmenys pasirūpina pačių gyvūnų sveikata ir gerove – vis dar pasitaiko atvejų, kai cirkų pobūdžio pasirodymuose dalyvaujantys gyvūnai būna laikomi netinkamomis sąlygomis.


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotojos Rasos Sirutkaitytės teigimu, renginio su gyvūnais organizatoriai apie planuojamą pasirodymą turi informuoti teritorinę valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ir gauti nustatytos formos leidimą organizuoti tokį renginį.

Jei renginį organizuoja cirkas, jis turi būti registruotas. Registruotų cirkų veiklą kontroliuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kuri tikrina gyvūnų sveikatingumą, jų laikymo sąlygas ir kitų teisės aktų reikalavimų vykdymą.

,,Artėjant šventiniam laikotarpiui, gali padaugėti pasiūlymų organizuoti vaikams renginius su gyvūnais, todėl norėtųsi perspėti ugdymo įstaigų darbuotojus, kad nesudarytų sąlygų tokiems pasirodymams vykti, nepareikalavę leidimų, kuriuose būtų nurodyta teritorinė valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, išdavusi leidimą, renginio data ir vieta, naudojamų gyvūnų rūšys, atsakingas asmuo ir kita informacija. Leidimai turi būti patvirtini juos išdavusio asmens parašu ir įstaigos antspaudu“, – perspėjo R.Sirutkaitytė.

Artėjant šventiniam laikotarpiui, gali padaugėti pasiūlymų organizuoti vaikams renginius su gyvūnais, todėl norėtųsi perspėti ugdymo įstaigų darbuotojus, kad nesudarytų sąlygų tokiems pasirodymams vykti.

Siekiant išvengti bendrų gyvūnams ir žmonėms ligų plitimo rizikos (pasiutligės, grybelio ar kt.), visi pasirodymuose ar parodose naudojami gyvūnai turi būti sveiki, paskiepyti ir atitikti kitus nustatytus sveikatos reikalavimus.

Pasak specialistės, labai svarbu, kad gyvūnai būtų tinkamai prižiūrimi, šeriami ir laikomi. Gyvūnų laikymo sąlygos turi įtakos ne tik jų sveikatai, bet ir elgesiui. Pavyzdžiui, baikštus gyvūnas, dresuotas baimės žmogui principu, gali neadekvačiai sureaguoti į aplinką, įgauti agresyvumo ir net ką nors sužeisti.

Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja prisiminė praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusį atvejį, kai gavus net kelis gyventojų pranešimus apie cirką, važinėjantį po Lietuvos miestelius, buvo išaiškinti grubūs gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimai. Cirko vagonėlyje rasti nepatogiuose narvuose laikyti gyvūnai, tarp kurių keletas buvo jau nugaišę, kiti kentė nuo ligų ir pašaro trūkumo. Cirko veikla buvo sustabdyta, savininkams skirta bauda.

Gyventojai, pamatę netinkamomis sąlygomis laikomus, kenčiančius, prastai prižiūrimus ar nuo nepalankių oro sąlygų neapsaugotus gyvūnus, turėtų apie tai informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas arba pranešti visą parą veikiančia nemokama telefono linija 8-800-40403.

Registruotų cirkų sąrašą galima rasti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainės Viešame veterinarijos subjektų registre http://vmvt.lt/objektai2/LTindex.php (veiklos kodas Nr. 93).

Atskiriems renginiams su gyvūnais veterinarinis patvirtinimas ar registracija nėra būtini, reikalingas tik raštiškas leidimas iš teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min