TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pertvarkomos Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžios įstaigos, bus atsisakyta apie 200 etatų

G.Steponavičius Vilniaus licėjaus abiturientams aiškino aukštojo mokslo reformos principus.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / G.Steponavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį, balandžio 14d., Švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus įsakymu suformuota koordinacinė grupė, kuri peržiūrės keturių ministerijai pavaldžių įstaigų funkcijas. Grupė pateiks siūlymus, kaip reorganizuoti šias bendrąjį ugdymą koordinuojančias įstaigas, atsisakant dalies jų vykdomų, biudžetinėms įstaigoms nebūdingų funkcijų, bei atitinkamai mažinant etatinių darbuotojų skaičių.

Sprendimas rengti pavaldžių įstaigų reorganizaciją priimtas vykdant Vyriausybės įsipareigojimus pertvarkyti valstybės valdymą ir mažinti valdininkų skaičių, praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

„Tai tik pirmas žingsnis pertvarkant ministerijai pavaldžių įstaigų tinklą,“ – sako ministras G. Steponavičius. „Šiais metais planuojame atsisakyti apie 200 etatų ministerijai pavaldžiose struktūrose, taip didindami jų veiklos efektyvumą ir nukreipdami valstybės lėšas ten, kur jų labiausiai reikia.“

Koordinacinė grupė, vadovaujama Švietimo ir mokslo ministerijos valstybės sekretoriaus Dainiaus Numgaudžio, peržiūrės Profesinio pedagogų rengimo centro, Mokytojų kompetencijos centro, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros bei Švietimo plėtotės centro veiklą. Bus įvertintos šioms įstaigoms skiriamos lėšos, jų atliekamos funkcijos ir vykdomos programos.

Vasario – kovo mėnesiais Švietimo ir mokslo ministerijoje veikė iš vidaus ir išorės ekspertų sudaryta darbo grupė, kuri peržiūrėjo ministerijos struktūros ir su ja susijusių institucijų funkcijas, įvertino jų veiklos efektyvumą. Ekspertai išvadose pažymėjo, kad daugelis ministerijai pavaldžių įstaigų atlieka dubliuojančias ar biudžetinėms įstaigoms nebūdingas funkcijas, todėl turi būti pertvarkytos.

Šiuo metu Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžiose įstaigose dirba virš 900 darbuotojų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min