Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 30d. 07:54

Perversmas Aukštaitijos sostinėje žlugo

Panevėžio tarybos opozicijai nepavykus perimti miesto vairo, Aukštaitijos sostinė lieka laikinųjų vadovų rankose.

„Iki šiol Panevėžys pelnytai vadintas kyšininkų miestu, o dabar dar būsime ir kvailių sostine, niekaip nesugebančia išsirinkti mero“, – vakar rėžė Panevėžio tarybos narys konservatorius Dainius Ožalas. Šie žodžiai politikui išsprūdo po nepavykusio miesto valdžios perversmo, kurį stengtasi įvykdyti per penkias valandas trukusį tarybos posėdį. Perversmo rengėjai dėl patirtos nesėkmės kaltina išdavikus.

Visa Panevėžio valdžia šiuo metu – laikina, išskydusi ar susikompromitavusi. Kyšių ėmimu įtariamą ir dėl to už grotų patekusį savivaldybės administracijos direktorių „tvarkietį“ Stasį Karčinską laikinai pakeitė jo pavaduotoja socialdemokratė Janina Gaidžiūnaitė. Prieš pusantrų metų neteisėtai išrinktą buvusį merą socialdemokratą Povilą Vadopolą taip pat tik laikinai pakeitė jo pavaduotojas liberalcentristas Ramūnas Vyžintas. Už grotų dienas leidžia korupcija įtariamas buvęs vicemeras „tvarkietis“ Kastytis Vainauskas. Kita Panevėžio vicemerė Liberalų sąjūdžio atstovė Zita Kukuraitienė dar dirba, bet teisėsaugininkai ir jai jau yra pareiškę įtarimus korupcija.

Už grotų dienas leidžia korupcija įtariamas buvęs vicemeras „tvarkietis“ Kastytis Vainauskas. Kita Panevėžio vicemerė Liberalų sąjūdžio atstovė Zita Kukuraitienė dar dirba, bet teisėsaugininkai ir jai jau yra pareiškę įtarimus korupcija.

Susiklosčius tokiai situacijai, miesto tarybos opozicija, ne sykį bandžiusi perimti valdžios vairą, ir vėl ryžosi perversmui. Kūčių dieną 11 tarybos narių inicijavo nepasitikėjimą visa šiuo metu aukščiausius postus užimančia Panevėžio valdžia – R.Vyžintu, Z.Kukuraitiene ir J.Gaidžiūnaite. Vakar nepasitikėjimo klausimas, po kurio turėjo būti naujos valdžios rinkimai, karštai ir įnirtingai svarstytas tarybos posėdyje.

Jam vadovavęs Panevėžio laikinasis meras R.Vyžintas taip sustygavo darbotvarkę, kad pirmiausia jis pats būtų atleidžiamas iš mero pavaduotojo pareigų. Tačiau perversmininkai su tuo griežtai nesutiko ir reikalavo pirma rinkti naująjį merą. „Matau, kad didžiuojatės savo gudrumu, tačiau, be jo, žmogui reikalingas ir padorumas“, – liautis gudravus R.Vyžintą ragino tarybos narė Gema Umbrasienė. Kiti miesto politikai taip pat tvirtino akivaizdžiai matantys R.Vyžinto klastą.

Jau beveik sutarus rinkti naują merą, R.Vyžintas paaiškino, kad to daryti negalima, esą opozicija netinkamai suformulavo visus su nepasitikėjimu esama Panevėžio valdžia susijusius klausimus. Tačiau net pataisius formuluotę pagal įstatymo reikalavimus naujasis meras nebuvo išrinktas.

Rinkimus miesto taryba atidėjo iki kitų metų sausio 7-osios, mat galiausiai paaiškėjo, kad du tarybos nariai, dar išvakarėse deklaravę paramą opozicijai, savo pažado netesėjo. Išduoti nepavykusio perversmo organizatoriai nerimauja, kad ir kitąmet – sausio 7-ąją jie nesugebės pakeisti susikompromitavusios miesto valdžios.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min