TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Perversmininkų“ koalicijai Kaune karštligiškai ieškoma alternatyvos

Ar gali būti, kad vietoj A.Kupčinsko į mero postą bus pasiūlyta E.Gudišauskienė? (trečia iš dešinės).
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Ar gali būti, kad vietoj A.Kupčinsko į mero postą bus pasiūlyta E.Gudišauskienė (trečia iš dešinės)?
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusį ketvirtadienį atstatydinto Kauno mero Rimanto Mikaičio šalininkai ginklų nesudėjo. Šiandien, pirmadienį, buvusiai koalicijai ištikimi Kauno politikai iš paskutiniųjų stengėsi, kad šį ketvirtadienį miesto tarybos posėdžio metu konservatorius Andrius Kupčinskas nebūtų išrinktas meru.

R.Mikaičiui interpeliaciją pasirašę miesto tarybos nariai pirmadienį buvo raginami pakeisti savo poziciją ir neprileisti prie valdžios vairo jei ne visų konservatorių, tai nors A.Kupčinsko.

Ypač aktyviai, siekdami atgaivinti praėjusią savaitę iširusią koaliciją, veikia penkias vietas miesto taryboje turintis judėjimas „Vieningas Kaunas“.

„Sakyti, kad buriama alternatyvi koalicija, dar anksti. Bet iš tiesų kalbamės su žmonėmis, kurie pasirašė interpeliaciją, yra susvyravusių, supratusių, kad su R.Mikaičiu pasielgta neteisingai, brutaliai“, – sakė vicemeras Povilas Mačiulis.     

Ketvirtadienį Kauno miesto taryba 22 balsais pritarė konservatorių, socialdemokratų, partijos „Tvarka ir Teisingumas“ ir liberalcentristų pateiktam projektui atleisti R.Mikaitį iš Kauno mero pareigų.

Interpeliacijos teksto nepasirašė net trys socialdemokratai: Antanina Medvedevienė (sirgo), Gintautas Labanauskas ir Artūras Orlauskas.

Užkulisiuose kalbama apie įvairias praėjusį penktadienį sudėliotos koalicijos alternatyvas. Vienas iš variantų būtų koalicija su konservatoriais, bet be A.Kupčinsko mero poste: jį užimti galėtų buvusi administracijos direktorė Edita Gudišauskienė.

Taip pat galimas variantas sudaryti sąjungą, kurios stuburas būtų konservatoriai ir „Vieningas Kaunas“, neįtraukiant itin dideliu reiklumu pasižymėjusių socialdemokratų.

Vis tik alternatyvių sąjungų rezgėjai supranta, kad lipdyti koaliciją be rinkėjų daugumos palankumą Kaune pelniusių konservatorių būtų bergždžias darbas. Ir vargu ar dešinieji norės siūlyti į miesto vadovo postą kitą kandidatą, ne A.Kupčinską, kuris turi autoritetą tarp konservatorių, jį palaiko partijos lyderis premjeras Andrius Kubilius.

Praėjusį penktadienį suformuotą Kauno valdančiąją koaliciją sudaro konservatoriai (12), socialdemokratai (6), liberalcentristai (3), partija „Tvarka ir Teisingumas“(3).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min