Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 rugpjūčio 31d. 11:53

Petras Auštrevičiaus: Londone įkurta gimnazija galėtų tapti tikrąja lietuvybės sala Didžiojoje Britanijoje

Petras Auštrevičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Petras Auštrevičius

Pasitinkant rugsėjo 1-ąją Seimo narys Petras Auštrevičius ragina atkreipti didesnį dėmesį ne tik į Lietuvoje, bet ir į užsienyje besimokančius lietuvių moksleivius.

Seimo nario teigimu, negalime ignoruoti to, kad šiandien Didžiojoje Britanijoje gyvena tūkstančiai lietuvių – vien Londone, manoma, yra įsikūrę 200 tūkst. tautiečių.

Iki šiol visoje Jungtinėje Karalystėje nėra nė vienos kasdien veikiančios bendrojo lavinimo mokyklos, kurioje išskirtinis dėmesys būtų skiriamas lietuvių kalbai, kultūrai ir istorijai. Ne visi tėvai išgali leisti savo vaikus į privačias, dažniausiai savaitgaliais veikiančias neformaliojo ugdymo lietuvių mokyklas.

Dėl to P. Auštrevičius ragina svarstyti idėją Londone įkurti lietuvių gimnaziją, kurioje, be kitų dalykų, aukščiausiu lygiu būtų mokoma lietuvių kalbos, literatūros ir istorijos. Mokykla, Seimo nario manymu, galėtų atverti duris mūsų šalies Vyriausybei bendradarbiaujant su atsakingu verslu Lietuvoje, kuris laukia iš svetur grįžtančių išsilavinusių jaunuolių.

„Puiku, kad Londone stiprėja privačios lietuviškos mokyklėlės – jos atlieka labai didelį ir svarbų darbą. Tačiau jei norime suburti didesnį jaunimo ratą, kuris išlaikytų gyvybiškai svarbų ryšį su Lietuva, turėtume žengti dar toliau. Naujosios gimnazijos reikia kaip šviežio oro – mokykla galėtų tapti tikrąja lietuvybės sala Didžiojoje Britanijoje“, – sakė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys P. Auštrevičius.

Seimo narys raštu kreipėsi į Lietuvos Ministrą Pirmininką A. Kubilių, kad Vyriausybė apsvarstytų gimnazijos steigimo idėją ir formuodama 2013 m. valstybės biudžetą, esant galimybei, numatytų lėšas, kurios leistų pradėti darbus. P. Auštrevičius taip pat ragina mūsų šalies Vyriausybę pradėti derybas su atsakingomis Jungtinės Karalystės valdžios institucijomis, kurios galėtų pagelbėti steigiant naują mokyklą.

Šiuo metu užsienyje veikia 11 valstybės remiamų lietuvių bendrojo lavinimo mokyklų – jos įsikūrusios Baltarusijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje ir Vokietijoje. P. Auštrevičiaus teigimu, gimnazija Londone galėtų veikti panašiu principu, kaip garsioji Vasario 16-osios mokykla Vokietijoje – t.y. galėtų būti dvikalbė.

„Toks modelis, matyt, būtų patraukliausias Didžiojoje Britanijoje dabar augantiems lietuvių vaikams, jaunimui. Be abejonių, tam, kad mokykla veiktų sėkmingai, labai svarbios ir privačios lėšos“, – teigė P. Auštrevičius. Jungtinėje Karalystėje šiuo metu veikia dvi dešimtys neformaliojo ugdymo lietuviškų mokyklų, iš viso užsienyje jų yra 163.

Temos: 2 Londonas Gimnazija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min