Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 10d. 10:54 , Atnaujinta: 2017 gruodžio 10d. 12:01

Petras Auštrevičius ir Andrius Mazuronis abejoja liberalų pirmininko rinkimų rezultatais, siūloma perskaičiuoti balsus

Petras Auštrevičius ir Gabrielius Landsbergis
Aliaus Koroliovo/15min nuotr. / Petras Auštrevičius ir Gabrielius Landsbergis

Liberalai europarlamentaras Petras Auštrevičius ir Andrius Mazuronis abejoja, ar Liberalų sąjūdžio pirmininku Eugenijus Gentvilas buvo išrinktas skaidriai. Perskaičiuoti balsus siūlo ir liberalų suvažiavimo Rinkimų komisija nustačiusi, kad atvykusių į suvažiavimą, pasirašiusių ir atsiėmusių mandatus buvo 656 asmenys, o ne 662.

E.Gentvilas Liberalų sąjūdžio pirmininku šeštadienį vykusiame partijos suvažiavime buvo išrinktas tik vieno balso persvara.

Balsavimas vyko elektroniniu būdu, slaptai. Balsavimo protokole, kurį paviešino partija, matyti tik balsavusių kodai. Skelbiama, kad balsavimui registravosi 662 partijos nariai, o balsavo 659.

Tačiau europarlamentaras P.Auštrevičius pateikia kitus skaičius.

„LRLS 10'rasis suvažiavimas Kaune baigėsi. Rezultatas 330–329 labiau nei įdomus, jeigu galiausiai sužinai, kad balsavime dalyvavo 662, kuomet užsiregistravo 656. Politinė skaičių magija?“ – šeštadienį vakare socialiniame tinkle „Facebook“ rašo jis.

Su P.Auštrevičiumi sekmadienį ryte susisiekti nepavyko.

Balsavimo skaidrumu abejoja ir Andrius Mazuronis.

Jis šeštadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė, kad E.Gentvilas turėtų pats pasiūlyti perbalsavimą.

„Šiandien liūdna diena teisingumui ir liberalizmui. Nerėmiau nei vieno kandidato, bet manau, jog Vitalijus Gailius, buvo apvogtas ir jei Eugenijus Gentvilas bus garbingas, tai pamatęs balsų skaičiavimo komisijos išvadas, turėtų pats pasiūlyti perbalsavimą“, – rašė A.Mazuronis.

15min jis teigė, kad pirmininką partija turi rinkti iš naujo, nes nustatyta, kad balsavo daugiau žmonių, nei yra pasirašiusių atsiimant balsavimo kodus.

„Aš nežinau, ar šiandien liberalai turi pirmininką. Net Seime perbalsuojama, kai yra vieno balso skirtumas, be jokių kitų argumentų, o tik dėl to, kad yra vieno balso skirtumas“, – sakė jis.

Partijos komunikacijos vadovė Dovilė Tuskenytė BNS naujienų agentūrai sako, kad neatitikimus numatoma tikslinti.

„Balsų skaičiavimo komisija jau po suvažiavimo parengė protokolą, kuriame yra numatyta tikslinti neatitikimus“, – teigė ji.

Partijos atstovė plačiau nekomentuoja, kodėl balsavime galėjo dalyvauti daugiau partiečių nei užsiregistravo delegatų.

15min gautame Liberalų sąjūdžio suvažiavimo Rinkimų komisijos protokole rašoma, kad atvykusių į suvažiavimą, pasirašiusių ir atsiėmusių mandatus buvo 656, tiek pat (656) išduota elektroninio prisijungimo kodų.

Protokole rašoma, kad suvažiavimo Mandatų skaičiavimo komisija nurodė kitus skaičius. Anot jos, atvykusių, pasirašiusių ir gavusių balsavimo kodus dalyvių buvo 662.

„Komisija siūlo, dalyvaujant 10 iš 11 narių, 9 balsuojant už ir 1 susilaikius, perskaičiuoti pirmininko rinkimų rezultatus“, – teigiama 15min gautame Rinkimų komisijos protokole.

E.Gentvilas: „Kažkas tiesiog pamiršo pasirašyti“

Partijos pirmininku šeštadienį išrinktas E.Gentvilas situacijos nedramatizuoja ir perbalsavimo nežada.

„Tikrai nematau tokio poreikio (perbalsuoti – red.past.) šiandien, kadangi išvis nematau ir tų dalykų. Aš šiandien ne Vilniuje, o Kaune, ir, manau, kad grįšiu šiandien į Vilnių ir duosiu nurodymus ir susipažinsiu su tais dalykais“, – telefonu sekmadienį 15min situaciją komentavo E.Gentvilas.

Pasak jo, greičiausiai kas nors tiesiog pamiršo pasirašyti.

„Kaip ir kiekviename suvažiavime, matyt, dalis žmonių tiesiog pamiršo pasirašyti. Gali būti tokių šeši, tai bus lengva patikrinti, ar žmogus paaukojo partijos suvažiavimo metu laisvanorišką dalyvio mokestį. Jei Petraitis pasirašė už savanorišką 5 eurų auką, tačiau nepasirašė už gautą balsavimo kodą, tai lengva paklausti Petraičio“, – sakė E.Gentvilas.

Pasak jo, detektyvo nėra, o jį tik kažkas nori įpūsti.

„Kažkas nori pūsti triūbas ir galbūt daryti detektyvą. Tačiau iš 662 atvykusių delegatų šeši, gali būti, kad nepasirašė, tačiau tikrinti reikia ne 656, kurie pasirašė, o suvažiavimo delegatus, kurių parašų nėra“, – aiškino jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min