Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Petras Gražulis nori atstatydinti Egidijų Kūrį

Petras Gražulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Petras Gražulis
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo narys Petras Gražulis penktadienį užregistravo nutarimą, kuriuo siūloma Seimui kreiptis į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją, kuri paragintų Lietuvos atstovą Europos Žmogaus Teisių Teisme Egidijų Kūrį atsistatydinti.

Parlamentaras atkreipia dėmesį, kad Europos Žmogaus teisių teismas pažymėjo, jog E.Kūriui pirmininkaujant priimtas 2004 m. Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad apkaltos būdu iš posto pašalintas Prezidentas R. Paksas iki gyvos galvos negalės eiti jokių valstybinių pareigų pažeidžia Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją.

„E.Kūriui pirmininkaujant buvo priimti išaiškinimai dėl kurių Europos Žmogaus Teisių Teisme ir  Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitete buvo pasmerkta visa Lietuva ir pripažinta, jog šie sprendimai pažeidžia Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją. Negana to, Lietuvos atstovas Europos Žmogaus Teisių Teisme Egidijus Kūris jau spėjo pareikšti atskirąją nuomonę byloje, kurioje nesutiko su daugumos kolegų sprendimu ir Strasbūro teisme užstojo buvusį komunistą Vengrijos teisėją kolaboravusį su komunistinio režimo saugumo struktūromis, todėl sieksiu atstatydinti šį atstovą“, – pažymėjo Seimo narys P.Gražulis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min