Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Petras Gražulis panoro užsienyje uždrausti homoseksualams įsivaikinti lietuvius

Petras Gražulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Petras Gražulis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas, Seimo narys Petras Gražulis siekia įstatymu uždrausti užsienio seksualinių mažumų šeimoms įsivaikinti Lietuvos piliečius.

P.Gražulis užregistravo Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisą, kuria numato draudimą tos pačios lyties asmenims įsivaikinti Lietuvos piliečius.

Seimo narys tvirtina, kad projektą parengti jį paskatino situacijos, kai Lietuvos Respublikos piliečiai kitose valstybėse yra atimami iš teisėtų vaiko atstovų ir juos įsivaikina tos pačios lyties asmenys.

„Lietuvos vaikai yra atimami ir perduodami homoseksualams kitose valstybėse prisidengiant kitų valstybių įstatymais, tačiau niekas negina vaikų teisių ir jų teisėtų interesų. Man tokios situacijos primena vaikų prekybą iškrypėliams", – teigia jis.

Didesnė grėsmė ne užsienyje, o Lietuvoje

Kita Seimo narė, buvusi vaiko teisių kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė teigia iš esmės pritarianti idėjai, kad Lietuvos vaikų homoseksualai įsivaikinti neturėtų. 

Vyras buvo įsivaikinęs, o jo paties mama kreipėsi su prašymu abejodama, kad jos sūnus, įvaikinęs vaiką, turi santykių su kitu vyru, – pasakojo R.Šalaševičiūtė.

Tačiau, jos nuomone, tuomet reikia pirmiausia keisti Civilinį kodeksą, o ne Vaiko teisių apsaugos įstatymą.

R.Šalaševičiūtė pažymi, kad didesnė grėsmė šiuo metu kyla dėl to, kad homoseksualus asmuo vaiką įsivaikinti gali Lietuvoje, o ne užsienyje. Užsieniečiams taikomos itin griežtos įvaikinimo taisyklės, jie atidžiai stebimi, homoseksualios šeimos tikrai sulaukia neigiamo atsakymo.

Tuo tarpu Lietuvos piliečiams leidžiama įsivaikinti ir būnant vienišiems, todėl gali būti, kad ne visada išsamiai patikrinama įtėvio ar įmotės seksualinė orientacija.

"Išimties tvarka Lietuvoje leidžiama įsivaikinti ir vienam asmeniui. (...) Yra buvę atvejų ir man yra tekę nagrinėti skundą, kai vyras buvo įsivaikinęs, o jo paties mama kreipėsi su prašymu abejodama, kad jos sūnus, įvaikinęs vaiką, turi santykių su kitu vyru. Tyrėme, bet to nustatyti nepavyko", – prisimena R.Šalaševičiūtė.

Todėl, anot socialdemokratės, reikia dar atidžiau tikrinti įtėvius iki tol, kol vaikas patenka į jų namus.

Tuo tarpu, pavyzdžiui, Norvegijoje net jei ten paimamas globai ar įvaikinimui Lietuvos pilietis, Lietuva neturi jokių galimybių įsikiški į procedūrą, nes viskas vyksta pagal tos šalies įstatymus.

Draudžiama jau dabar

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Įvaikinimo skyriaus vedėja Jovita Tarvydienė tikino, kad iš Lietuvos globos namų į homoseksualų šeimas užsienyje vaikai nepatenka.

Pasak jos, užsieniečiams leidžiama įvaikinti Lietuvos vaikus tik tada, kai jie yra skirtingų lyčių ir susituokę. Vienišiems užsieniečiams įsivaikinti lietuvious draudžiama, čia nėra jokių išimčių.

"Pataisos yra perteklinės. Dabartiniai teisės aktai numato, kad įvaikinti gali tik santuoką sudarę asmenys, o santuoka, pagal mūsų teisės aktus galima tik tarp vyro ir moters. Kitokių santuokos formų Lietuvoje nėra. Jeigu gautume prašymą iš kažkurioje ES valstybėje, kurioje įteisintos vienalytės santuokos, iš homoseksulios šeimos, tai jo net nesvarstytume, nes tai neatitinka mūsų įstatymų", - teigė J.Tarvydienė.

Rusija uždraudė

Neseniai beglobius vaikus užsienyje įvaikinti homoseksulams uždraudė Rusija.

Draudimą įsivaikinti našlaičius Rusijos politikai nusprendė įvesti po to, kai Prancūzija priėmė įstatymą, leidžiantį tuoktis tos pačios lyties asmenims. V.Putinas dar svarstant Dūmos deputatams išreiškė paramą įstatymui, draudžiančiam įsivaikinti vaikus tos pačios lyties asmenų poroms.

Šiuo metu tos pačios lyties žmonių santuoka legali keturiolikoje valstybių, įskaitant Kanadą, Belgiją, Ispaniją, Norvegiją, Švediją ir prie sąrašo neseniai prisijungusią Prancūziją.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min