Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Petras Gražulis pretenduoja tapti etikos sargu, komisijoje nebebus Algimanto Salamakino

Petras Gražulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Petras Gražulis
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimui nepavyko ketvirtadienį patvirtinti Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) naujos sudėties. Daugiausia ginčų užvirė dėl to, ar šiai komisijai gali priklausyti pats ne kartą etikos sargams į akis pakliuvęs „tvarkietis“ Petras Gražulis. Po pateikimo nutarimo projektui buvo pritarta, tačiau Liberalų sąjūdis paprašė pertraukos ir toliau nutarimas bus svarstomas kitą savaitę.

Seimui svarstant Etikos ir procedūrų komisijos suformavimą konservatorius Jurgis Razma įregistravo pasiūlymą išbraukti P.Gražulį iš komisijos narių sąrašo.

„P.Gražulis buvo svarstomas kiekviename posėdyje, kaip galima tokį kandidatą pasiūlyti į EPK. Gėda, tikrai gėda. Jūs taip norite kelti Seimo prestižą?“ – argumentavo tokį siūlymą konservatorė Vida Marija Čigriejienė.

„Aš vienas negaliu vertinti, kiek teko bendrauti su Gražuliu, jis kompetetingai atstovauja savo frakciją, galės dirbti ir komisijoje", – atsakė V.Gapšys.

Buvusi Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė klausė, ar nevertėtų apskritai keisti Etikos ir procedūrų komisijos narių skyrimo tvarkos, kad šie turėtų daugiau pasitikėjimo.

V.Gapšio teigimu šis klausimas bus keliamas ateityje, tačiau dabar komisija formuojama pagal Seimo Statute numatytą procedūrą.

Savo ruožtu P.Gražulis pasipiktinęs sulaukęs kritikos įregistravo siūlymą neskirti komisijos pirmininku konservatoriaus Valentino Stundžio.

„Ar nors vienas konservatorius turi teisę būti etikos ir procedūrų komisijoje? Jie visada taiko dvigubus standartus“, – pyko P.Gražulis.

I.Degutienė kolegai pareiškė, kad P.Gražulio brolis yra jos atsiprašęs už parlamentaro P.Gražulio replikas Seime.

„Nedarykit gėdos savo broliams kunigams", – į P.Gražulį kreipėsi konservatorė.

„Tvarkietis" Valentinas Mazuronis prašė I.Degutienės nepasiduoti emocijoms, o visų konservatorių atsisakyti pasiūlymo braukti P.Gražulį iš EPK narių sąrašo. Tačiau konservatoriai to padaryti nesutiko.

P.Gražulis kol kas lieka siūlomas į EPK narius.

Kartu su juo komisijoje siūloma dirbti keliems Seimo naujokams: socialdemokratai  Orinta Leiputė ir Andrius Palionis, Darbo partijos atstovai Viktoras Fiodorovas, Valdas Skarbalius, Darius Ulickas, savarankiškai į Seimą patekęs Povilas Urbšys, konservatorius Vytautas Juozapaitis.

Socialdemokratai taip pat į Etikos ir procedūrų komisiją deleguoja Edvardą Žakarį ir Joną Juozapaitį, „darbiečiai“ – Mečislovą Zasčiurinską. Ligšiolinio komisijos pirmininko Algimanto Salamakino etikos sargu socialdemokratai nebeskiria.

Konservatoriai į komisiją siūlo Valentiną Stundį, kuris tikriausiai bus skiriamas komisijos pirmininku, bei Stasį Šedbarą.

Liberalams komisijoje, kaip ir dabar, atstovaus Dalia Teišerskytė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Leonardas Talmontas, „Drąsos kelio“ partijai – Povilas Gylys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min