Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 29d. 15:11

Petro Gražulio nuomojamu automobiliu greitis viršytas po keliskart per dieną

Petras Gražulis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Petras Gražulis

Policija fiksavo, kad Seimo nario „tvarkiečio“ už parlamentinei veiklai skiriamus pinigus nuomojamu automobiliu „BMW X5“ greitis viršijamas kartais būdavo net po kelis kartus per dieną.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijai policijos pateiktais duomenimis, P.Gražulio nuomojamo automobilio vairuotojas nuolat viršydamas greitį važinėjo nuo 2010 m.  sausio iki 2011 m. gegužės mėnesio.

2010 m. liepą greitis viršytas du kartus šeštadieniais – 10 ir 31 dieną. Dar greitis viršytas po kartą rugpjūčio 10 dieną ir rugsėjo 11 d., šeštadienį.

Spalį P.Gražulio nuomojamu automobiliu greitis buvo viršytas keturis kartus – du kartus šeštadieniais, po kartą penktadienio ir sekmadienio vakarais. Spalio 29 d., penktadienį, buvo užfiksuota, kad pažeidimą padarė pats P.Gražulis.

Lapkritį neleistinu greičiu skriejantį „BMW X5“ greičio matavimo prietaisai fiksavo aštuonis kartus. Lapkričio 6 dieną, šeštadienį, greitis viršytas dukart.

Dukart P.Gražulio nuomojamas automobilis greitį viršijo ir lapkričio 12 d., penktadienį: ryte autostradoje link Klaipėdos ir popiet kelyje Klaipėda-Liepoja. Greitį „BMW X5“ viršijo ir to paties savaitgalio ankstyvą sekmadienio rytą.

Triskart per savaitgalį P.Gražulio nuomojamas „BMW X5“ greitį viršijo ir lapkričio 20-21 dienomis.
Gruodį greitis viršytas dukart – gruodžio 6-ąją, pirmadienį, ir gruodžio 21 d., antradienį.

Šių metų sausį, greičio matuokliai P.Gražulio nuomojamą automobilį viršijus greitį fiksavo dešimt kartų. Penki pažeidimai padaryti per vieną savaitę nuo sausio 3 iki 9 dienos. Dar tris kartus per savaitgalį sausio 20-22 dienomis.  

Vasarį greitis viršytas triskart: sekmadienį, vasario 6 dieną, ir vasario 14-osios vakarą du kartus. Dar tris kartus greitis viršytas kovą. 

Paskutinį kartą greičio matuokliai neleistinu greičiu skriejantį Seimo nario P.Gražulio automobilį fiksavo gegužės 19 dieną.

22 kartus iš visų 35 pažeidimų P.Gražulio nuomojamas automobilis fiksuotas viršijęs greitį kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda. Seimo nario nuomojamą mašiną tie patys trys greičio matuokliai autostradoje yra nufotografavę po keturis ir penkis kartus.

Sprendimas rudeniop

Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį apibendrino iš Policijos departamento gautą informaciją. Pagal ją bus skaičiuojama suma, kurią P.Gražulis gali būti įpareigotas grąžinti į valstybės biudžetą.

Pasak komisijos pirmininko Algimanto Salamakino, komisija dar lauks policijos informacijos, ar po automobilį nuomojančios įmonės vadovo apklausos nepaaiškės tikrasis automobilio vairuotojas.

„Tai nėra tas subjektas dėl kurio reikia labai skubėti. Galima ir rugpjūčio ar rugsėjo mėnesį priimti sprendimą, bet nuo to nei komisija, nei P.Gražulis neišsisuks“, – sako A.Salamakinas.

Pasak jo, P.Gražulio sutartyje su automobilio nuomotoju yra įrašyta, kad jis negali perleisti automobilio naudotis tretiesiems asmenims.

Taip pat, A.Salamakino teigimu, sutartis nenumato, kad P.Gražuliui automobilį pristačius remontui juo naudotis galėtų Latvijoje registruota mašiną nuomojanti bendrovė.

Primename, kad P.Gražulis aiškino esą greitį iš parlamentinių lėšų jo nuomojamu automobiliu viršijo ne jis pats, o galimai mašiną nuomojanti bendrovė ar kiti asmenys.

Dar P.Gražulis aiškino automobilį „BMW X5“ gaunantis tik savaitei per mėnesį, kitu metu važinėjantis išduodamu pakaitiniu automobiliu.

Jei komisija nustatys P.Gražulį už parlamentinei veiklai skirtas lėšas nuomotą automobilį naudojus ne jį patį ir ne pagal paskirtį, parlamentarui gali tekti į biudžetą grąžinti keliasdešimt tūkstančių litų, išleistų „BMW X5“ nuomai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min