Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 8d. 14:42

Petrui Gražuliui gali tekti iš savo kišenės susimokėti už BMW X5 nuomą

Petras Gražulis
LNK nuotr. / Petras Gražulis

Seimo nariui „tvarkiečiui“ Petrui Gražuliui gali tekti pačiam susimokėti keliasdešimt tūkstančių litų už automobilio nuomą, kurią iki šiol dengė parlamentinių išlaidų vardu.

Tokią rekomendaciją teikti Seimo Valdybai ketina Seimo Etikos ir procedūrų komisija, apsvarsčiusi P.Gražulio vairavimo ypatumus, kai jis, kaip manoma, per metus 34 kartus viršijo leistiną greitį.

Komisijos neįtikino vieši P.Gražulio aiškinimai, esą Latvijos įmonė automobilį nuomoja ne tik jam, kad Seimo nario automobilį vairuoja kažkas kitas, ko P.Gražulis nepažįsta, o policija esą jam keršija už elgesį per gėjų eitynes.

Komisija sutarė, jog Seimo narys negali perleisti savo automobilio, kurį nuomoja už parlamentinei veiklai skiriamas lėšas, kitiems asmenims.

„Manau, kad tai nėra tinkamas elgesys Seimo nariui. Yra jo nuomos sutartis, todėl sprendimas turi būti atitinkamas. Seimo narys, kaip liaudyje sakoma, turi elgtis pagal rangą – tinkamai, mandagiai ir korektiškai“, – komisijos posėdyje teigė Rūta Rutkelytė.

Komisijos nariai itin piktinosi P.Gražulio išsisukinėjimais, kurie, pasak Vytauto Bogušio, leidžia įtarti, kad Seimo nariui nežinant kas nors su jo automobiliu gali daryti nusikaltimus.

„Jei jis nieko nežino, kas su jo automobiliu daroma, tai turime teikti rekomendaciją Seimo Valdybai, kad jis susimokėtų iš asmeninių lėšų ir už automobilio nuomą, ir už degalus, nes automobilis naudojamas ne pagal paskirtį“, – komisijos posėdyje sakė A.Salamakinas.

Pasak jo, P.Gražuliui gali tekti pakloti „ne dešimtim litų“.

„Jis visus pinigus išleidžia automobilio nuomai. Ten yra gan gudriai išskaidyta, bet praktiškai visi pinigai nueina automobilio nuomai. Tik labai maža dalis tenka kam nors kitam. Visi tie pinigai nueina Latvijos firmai, iš kurios automobilis nuomojamas, tik suma išskaidoma į įvairius dalykus – benziną, nuomą, remontą. Automobilį jis anksčiau lizingavo, o nuo šios kadencijos pradžios nuomojasi“, – sakė A.Salamakinas.

Pats P.Gražulis į komisijos posėdį neatvyko, pareikšdamas, kad jis Seimo Etikos ir procedūrų komisija nepasitiki.

Todėl nenuostabu, kad nė vienas komisijos narys nestojo į „tvarkiečio“ pusę. „Reikia vieną kartą su juo padaryti tvarką“, – pareiškė komisijos pirmininko pavaduotoja Vida Čigriejienė.

Primename, kad Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla kreipėsi į Seimo kanceliariją ir paprašė pateikti automobilio „BMW X5“ nuomos sutartį su viena Latvijos bendrovių. Pareigūnai bando išsiaiškinti, ar be P.Gražulio dar kas nors turi teisę vairuoti automobilį, iš latvių bendrovės nuomojamą už parlamentinei veiklai skiriamas lėšas.

Yra užfiksuota, kad P.Gražulio nuomojamas automobilis skriejo viršydamas leistiną greitį daugiau kaip 50 kilometrų.

Seimo narys pripažįsta tik kartą viršijęs leistiną greitį ir už tai sumokėjęs baudą. Policininkams jis įrodinėja, kad dažniausiai keliuose įžūliai elgiasi ne jis, o kažkas kitas, bet nepateikia duomenų, kas dar naudojasi tuo pačiu automobiliu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min