Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 29d. 13:40

„Eik velniop, Lietuva“ pareiškusį Marką Adamą Haroldą sostinės liberalai gali išmesti iš frakcijos

Markas Adamas Haroldas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Markas Adamas Haroldas

Vilniaus miesto tarybos Liberalų sąjūdžio frakcija artimiausiame posėdyje svarstys savo nario Marko Adamo Haroldo elgesį. To paprašė partijos pirmininkas Eligijus Masiulis, pasibaisėjęs jaunojo politiko pareiškimu „pi..u tave, Lietuva“.

Nors M.A.Haroldas nėra Liberalų sąjūdžio narys, jį liberalai gali pašalinti iš frakcijos.

Partijos vadovų nepasitenkinimą šis su Liberalų sąjūdžiu į Vilniaus miesto tarybą išrinktas politikas sukėlė socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškęs, jog „pi..o Lietuvą“.

Faceboook.com nuotr. /M.A.Haroldo pareiškimai socialiniame tinkle
Faceboook.com nuotr. /M.A.Haroldo pareiškimai socialiniame tinkle

„P..au tave, Lietuva. Įteisinkite gėjų santuokas ir priimkite 1000 pabėgėlių dabar. Dabar. Kodėl? Nes net jei jums nepatinka ši mintis, tai yra teisinga. Ir tai – labai gera reklama. Norite geresnės reklamos? Jūs jos negalite sau leisti“, – taip socialiniame tinkle pareiškė dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis britas M.A.Haroldas.

Srėbti teko R.Šimašiui

Pirmasis sakinys sukėlė didelį internautų pyktį, šią ugnį teko gesinti sostinės merui Remigijui Šimašiui.

„Myliu tave, Lietuva. Lietuvoje gyventi gera dėl puikių jos žmonių. Esu tikras, ilgainiui bus vis geriau. Ir dėl būsimų teisingų valdančiųjų sprendimų taip pat. Lietuvai taip. Žmogaus teisėms taip. Keiksmažodžiams ne. Pykčiui ne. P.S. Mark Adam Harold, dar kartą prašau nesikeikti. Nei karštas būdas, nei radikalus teisingumo jausmas, nei bet koks teksto turinys ar kontekstas nėra pasiteisinimas FU žodžiams adresu tų dalykų, kurie yra brangūs geros valios žmonėms“, – savo paskyroje rašė meras.

Po to sekė ne vienas M.A.Haroldo atsiprašymas.

„Kontekstas svarbus. Kaltinu valdžią dėl specifinių klaidų, o ne visus žmones dėl visko. Žmonės išrinko valdžią daryti darbą, o valdžia to darbo nedaro. Žmonės geri, valdžia bloga. Kritikavau valdžią. Atsiprašau už žalą Remigijui, o ne už tai, kad kritikavau valdžią. Tikiuosi suprantama“, – vėliau rašė jis.

Tai blogai? Yra sakančių, kad atsiprašiau, kur nereikia atsiprašyti. Na, atsiprašau, kad atsiprašiau, kur nereikia atsiprašyti.

Pirmadienio rytą politiko paskyroje atsirado komentaras, kuriame jis pasidžiaugė, kad sulaukė dešimt kartų daugiau pakvietimų draugauti „Facebook“, nei įprastai, be to, jo pareiškimas sukėlė dideles diskusijas.

„Tai blogai? Yra sakančių, kad atsiprašiau, kur nereikia atsiprašyti. Na, atsiprašau, kad atsiprašiau, kur nereikia atsiprašyti“, – pareiškė jis.

O galiausiai paskelbė, kad kai kurie jo pareiškimai socialiniame tinkle bus matomi tik jo draugams, o ne sekėjams.

E.Masiulis: tai – chamiškas elgesys

Liberalų sąjūdžio pirmininkas E.Masiulis 15min.lt sakė M.A.Haroldo pasisakymą vertinantis kaip chamišką elgesį, kuris visiškai nedera su kultūringo žmogaus įvaizdžiu ir Vilniaus miesto tarybos nario statusu.

Man susidaro įspūdis, kad yra atsiradę žmonių socialiniuose tinkluose, kurie yra praradę realybės pojūtį – gyvena virtualioje erdvėje ir visiškai nesiorientuoja realybėje.

E.Masiulis pridūrė sekmadienį paprašęs R.Šimašiaus ir sostinės Liberalų sąjūdžio frakcijos, kad frakcija įvertintų savo nario viešus pasisakymus.

„Man atrodo, kad turi būti labai aiškus įspėjimas, kad pasikartojus tokiems atvejams tektų atsisveikinti su tokiu tarybos nariu. Kitaip tariant, pasiūlyti išeiti iš frakcijos.

Man susidaro įspūdis, kad yra atsiradę žmonių socialiniuose tinkluose, kurie yra praradę realybės pojūtį – gyvena virtualioje erdvėje ir visiškai nesiorientuoja realybėje ir leidžia sau kur kas daugiau, nei galėtų leisti realiam gyvenime. Turime atvejį, kai reikia atsakingiau elgtis socialiniuose tinkluose, kurie yra taip pat socialinė erdvė“, – sakė jis.

Miesto Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Vincas Jurgutis 15min.lt sakė, jog M.A.Haroldo elgesys bus įvertintas artimiausiame frakcijos posėdyje.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Eligijus Masiulis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Eligijus Masiulis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min