Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Piervyj Baltijskij kanal“ antradienio rytą vis tiek transliavo rusiškas programas

„Piervyj Baltijskij kanal“
BFL/15min.lt fotomontažas / „Piervyj Baltijskij kanal“
Šaltinis: 15min
0
A A

Žiūrovai, antradienio popietę įsijungę „Piervyj Baltijskij kanal“ (PBK), ekrane mato lentelę, kurioje rašoma, kad programa netransliuojama įgyvendinant teismo sprendimą, tačiau ryte kanalas rodė rusiškas programas. PBK atstovai tikina, kad iš tinklelio dings laidos, kurių neleido transliuoti teismas. Iš viso kanalas atsisako apie 30 laidų.

Kabelinės televizijos „Cgates“ vadovas Paulius Dambrauskas 15min.lt sakė, kad antradienio rytą PBK, nepaisant teismo sprendimo, rodė rusiškas programas.

Jis pridūrė, kad priešpiet PBK apskritai nutraukė transliaciją – žiūrovai mato užsklandą, kurioje informuojama, kad keičiamas kanalo programų tinklelis, o artimiausia laida, kurią jis rodys – 20 valandos žinių laida.

„Mes planavome atnaujinti PBK retransliavimą ryte, tačiau pamatėme, kad jie nevykdo LRTK sprendimo ir teberodo rusiškas programas. Tuomet susilaikėme nuo retransliavimo atnaujinimo, o dabar nuo pietų jie pradėjo vykdyti sprendimą. Dabar vykdome techninius retransliavimo atnaujinimo darbus“, – sakė P.Dambrauskas.

Telekomunikacijų bendrovės „Teo LT“, kuriai priklauso skaitmeninė televizija „Gala“, atstovas Antanas Bubnelis 15min.lt aiškino, kad įmonė įgyvendina teismo sprendimą ir imasi visų priemonių, kad nebūtų retransliuojamas neleistinas turinys.

„TEO neretransliuoja tų PBK laidų, kurios yra nurodomos Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) sprendime“, – sakė jis, tačiau nepaaiškino, ar „Gala“ apskritai nerodys šio kanalo, ar tik tam tikrų laidų. Antradienio rytą vieną populiariausių PBK laidų „Dobroje utro“ (“Labas rytas“) „Gala“ dar transliavo, tačiau vėliau transliaciją išjungė.

PBK atstovas: laidas keisime filmais ir serialais

Atsisakyti teko apie 30 laidų, tačiau labiausiai žiūrimos laidos, kurios turi gerus reitingus, atitinka visus standartus, ir žiūrovai jas matys toliau, - sakė PBK atstovas.

Prisistatyti nenorėjęs PBK atstovas 15min.lt aiškino, kad kanalas pašalino laidas, kurios neatitinka reikalavimų.

„Šiuo metu rengiamas atnaujintas tinklelis, ir pagal jį visos laidos atitiks LRTK reikalavimus. Atsisakyti teko apie 30 laidų, tačiau labiausiai žiūrimos laidos, kurios turi gerus reitingus, atitinka visus standartus, ir žiūrovai jas matys toliau“, – tikino jis.

Kanalo atstovas teigė, kad iš tinklelio išimtos laidos pakeistos meniniais bei dokumentiniais filmais, serialais. „Tai yra pirkta produkcija, tuo ir pakeitėme“, – pridūrė jis.

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismas priėmė sprendimą trims mėnesiams uždrausti PBK laidų, kurios kuriamos ne ES šalyse, transliavimą.

Tą pačią dieną PBK kabelinių televizijų vadovams išsiuntė laišką, kuriame pažadėjo pakeisti programą.

„Mes garantuojame, kad PBK laidų tinklelio turinys, laidų kilmė ir jų apimtys PBK laidų tinkle pagal ES direktyvą dėl garso ir vaizdo žiniasklaidos paslaugų visiškai atitinka kilmės reikalavimus Europos Bendrijos valstybėse. Esame pasiruošę suteikti mūsų pareiškimus patvirtinančią informaciją apie PBK laidas“, – rašoma išplatintame laiške.

PBK praranda ne tik laidas bei auditoriją, bet ir reklamo davėjus. Šiame kanale reklamos jau atsisakė bendrovės Tele2 ir „Švyturys-Utenos alus“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min