Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pigūs dantys prastai švyti

Sveikatos apsaugos specialistai perspėja, kad  Lietuvoje medicinos paslaugų kaina atitinka kokybę, o ES nepriklausančiose šalyse siūlomas pigus gydymas gali būti pavojingas.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Sveikatos apsaugos specialistai perspėja, kad Lietuvoje medicinos paslaugų kaina atitinka kokybę, o ES nepriklausančiose šalyse siūlomas pigus gydymas gali būti pavojingas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Susitvarkyti dantis Ukrainoje gali būti perpus pigiau nei Lietuvoje, bent jau taip skelbia spaudoje pasirodę skelbimai. Tačiau sveikatos apsaugos specialistai perspėja, kad tokios nuolaidos neapsaugo nuo pavojų – už odontologo paslaugą gali tekti sumokėti du kartus, be to, rizikuojama sveikata.

Dabar vienas dirbtinis metalo-keramikos dantis Lietuvoje atsieina apie 600-800 Lt. Viename iš Lietuvos dienraščių pasirodęs skelbimas tikina, kad už perpus mažesnę sumą dantis galima susitvarkyti užsienyje.

„Man už dantų sudėjimą Lietuvoje būtų reikėję pakloti apie 15 tūkst. Lt, o Ukrainoje sumokėjau 5 tūkst. Lt. Kokybė tikrai niekuo nenusileidžia lietuviškai“, – pasakojo žmones į šią užsienio šalį gydytis vežti susiruošęs Sigitas (pavardė redakcijai žinoma).

Vilnietis verslininkas tikina iš to lobti neketinąs. „Žmonai taip pat reikia tvarkyti dantis, tai pakeliui „prigriebtume“ dar porą žmonių“, – aiškino Sigitas.

Sveikatos apsaugos specialistai pataria netaupyti sveikatos sąskaita ir nepasiduoti tokiems siūlymams.

„Niekas nevežtų dantų taisyti į Šveicariją ar Skandinavijos šalis. Siūloma važiuoti į Baltarusiją ar Rusiją, kur naudojama sena įranga ir medžiagos, draudžiamos ES šalyse“, – „15min“ tokių pigesnių pasiūlymų niuansus aiškino Vilniaus teritorinių ligonių kasų (VTLK) direktoriaus pavaduotojas medicinai Kęstutis Speičys.

Tikėtis pigesnių odontologijos paslaugų svetur galima, tačiau niekas pacientų neapsaugos nuo nekokybiškai atliktų darbų, sakė I.Leliukaitė.

Vilniaus teritorinių ligonių kasų (VTLK) direktoriaus pavaduotojo medicinai K.Speičio teigimu, gyventojai turėtų nepamiršti, kad vykstant į privačią kliniką užsienyje, jiems negalioja Lietuvos sveikatos draudimas. Tokiu atveju negalima laidoti ir paslaugų kokybės.

„Ne mūsų darbas tikrinti dantų protezavimo kokybę, tačiau ir Lietuvoje pasitaiko įvairių atvejų, ką jau kalbėti apie nežinomą šalį“, – aiškino K.Speičys.

Vinguriuoja eilės

Susigundyti užsienyje teikiamomis pigiomis medicinos paslaugomis tautiečius gali priversti besidriekiančios didžiulės eilės Lietuvoje.

„Odontologijos paslaugas valstybė kompensuoja pensininkams ir neįgaliesiems. Kramtymo funkcijos atstatymas kainuoja nepigiai, todėl dėl lėšų ir paslaugas teikiančių įmonių stokos susidaro eilės“, – aiškino VTLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Vitkauskienė. Eilėse žmonėms tenka pralaukti metus ir ilgiau. Medikų teigimu, turintys asmeninių lėšų, dantis gali tvarkytis už savus pinigus.

„Pateikus sąskaitą ir atėjus eilei, šie pinigai pacientams kompensuojami“, – patikino L.Vitanauskienė.

Nors šios paslaugos užsienyje siūlomos pigiau, kol kas lietuvaičiai gana skeptiški.

„Įdėjus skelbimą, sulaukiau tik kelių skambučių. Žmonės baiminasi, kad bus apgauti, nors Ukrainoje seniai niekas nešaudo ir negaudo“, – sakė Sigitas, tikindamas, kad net pridėjus kelionės išlaidas, gydymas Ukrainoje esą vis tiek atsieina pigiau.

Reikia licencijos

Norintieji teikti odontologijos paslaugas, privalo gauti Odontologų rūmų licenciją – taip garantuojama paslaugų kokybė visoje Europos Sąjungoje (ES).

„Tikėtis pigesnių odontologijos paslaugų svetur galima, tačiau niekas pacientų neapsaugos nuo nekokybiškai atliktų darbų. Taisyti tokias klaidas anksčiau ar vėliau teks, o tai kainuos žymiai daugiau nei buvo tikėtasi sutaupyti“, – „15min“ aiškino Odontologų rūmų atstovė Indrė Leliukaitė.

Anot pašnekovės, „medicinos turizmo“ pikas šalyje buvo prieš 10-metį – kai kurie verslininkai bandė kurti įmones ir iš to pelnytis.

„Yra tekę girdėti, kad žmones tvarkytis dantų veža į Kaliningradą. Skelbimuose minima 300 Lt kaina už vieno danties sutvarkymą yra labai optimistinė. Pagal ES reikalavimus, tokia suma sueitų vien medžiagoms, o kur dar odontologo darbas“, – aiškino Odontologų informacijos centro vadovas ir gydytojas Laimonas Ketvirtis.

Specialisto teigimu, Ukrainoje taip pat yra gerų klinikų, kur dirbama pagal ES standartus, tačiau jei ten vežama į nedidelį kaimą, tai ir Lietuvos regionuose galima rasti pigiau – toli važiuoti neverta.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min