TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Piketas prieš karą Demokratijų Bendrijos ministrų konferencijos liko nepastebėtas

Piketo akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Piketo akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Neteisingai pasirinkę piketo vietą „Fronto“ aktyvistai liko it musę kandę. Į svarbią konferenciją važiavę svečiai jų net nematė, nes jų maršrutas ėjo kitu keliu.

Šalia įvažiavimo į „Litexpo“ rūmų teritoriją piketą surengę „Fronto“ atstovai apgailestavo, kad svečiai pravažiuoja pro šalį ir vos vienas kitas atkreipė dėmesį į žmones, stovinčius su raudonai baltais plakatais.

„Dalis svečių važiavo čia. Mes matėme, kad yra du įvažiavimai, pasirinkome tą, kuris yra arčiau rūmų. Bet galbūt jie gavo informacijos, kad mes čia stovime, ir persiorientavo. Tai sunku numatyti, nes dirba daug tarnybų, kurios apskaičiuoja ir mūsų faktorių“, – sakė „Fronto“ lyderis Algirdas Paleckis.

Bet jis teigė tikintis, kad akcija bus pastebėta, nes dalis svečių vis tik suko gatve pro piketuotojus, stabtelėdavo. Tačiau A.Paleckis pripažino, kad svarbiausi konferencijos dalyviai pravažiavo Laisvės prospektu tolyn ir matyti piketą turėjo mažai galimybių. „Žinoma, šis piketas labiau buvo skirtas jiems, bet ir visuomenei. Žinant, kad kortežai važiuoja greitai, niekada negali žinoti, mato važiuojantieji ar ne“, – sakė A.Paleckis.

Pastoviniavę kelias minutes, piketuotojai nusprendė traukti arčiau „Litexpo“. Policijos pareigūnai jų nestabdė, tačiau į aptvertą teritoriją piketo dalyviai net nebandė patekti, pasitenkino galimybe pastovėti prie tvoros. Tačiau arčiau rūmų ateiti buvo pavėluota – konferencijos dalyvių dauguma jau buvo viduje.

Prie „Litexpo“ būriavosi ir lenkų tautinės mažumos atstovai, atėję išsakyti savo nepasitenkinimo naujai priimtu Švietimo įstatymu. „Norėtume, kad mūsų tautinė mažuma nebūtų diskriminuojama, būtų atšauktos Švietimo įstatymo nuostatos. Norime, kad mūsų teisės būtų tokios, kokios buvo iki Lietuvai įstojant į Europos Sąjungą 2004 metais“, – teigė su grupele Balstogės universiteto studentų ir sostinės moksleivių atėjęs Konradas Michalkevičius.

Nors piketai buvo net keli, triukšmo niekas nekėlė ir policijos pareigūnams papildomo darbo dirbti neteko.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min