Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 29d. 13:22

Piketuotojai didžiuosiuose miestuose piktinosi teisėsaugos darbu (papildyta 14.44 val.)

Nepolitinės piliečų asociacijos „Jungtinis demokratinis judėjimas“ piketas Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nepolitinės piliečių asociacijos Jungtinio demokratinio judėjimo piketas Kaune

„Žuvis visuomet pūna nuo galvos“, – tokiomis užuominomis piketuotojai didžiuosiuose Lietuvos miestuose piktinosi šalies teisėsauga, reikalaudami generalinio prokuroro Algimanto Valantino atsistatydinimo.

Jungtinis demokratinis judėjimas (JDJ) ketvirtadienį vidurdienį surengė piketus prie prokuratūros įstaigų. Piketuotojai piktinosi prokuratūros darbu, bylų vilkinimu.

Sostinėje prie Generalinės prokuratūros pastato piketavo keli senyvi žmonės. Netoliese sukiojosi ir policijos pareigūnai, tačiau nedidelis piketas vyko ramiai.

Mano supratimu, generalinis prokuroras atsako už visą prokuratūros darbą. Tai būtų garbinga, nors ir neteisingai dirbo iki to laiko, kad pats suprastų, jog laikas jam atsistatydinti, – sakė J.Žilinskas.Piketuotojai laikė plakatus su užrašais „Smerkiame teisėsaugą už bylų vilkinimą ir abejingumą nukentėjusiųjų skundams“, „Prokuratūra turi tarnauti Konstitucijai ir tautai, o ne oligarchinei mafijai ir politikams“, „Nepasitikime Lietuvos prokuratūra, nes ji negina viešojo intereso, nesikreipia į teismą dėl VST, LEO ir kitų korupcinių sandorių panaikinimo“.

Vienas piketo organizatorių JDJ Vilniaus skyriaus pirmininkas Juozas Žilinskas piktinosi, kad generalinis prokuroras Algimantas Valantinas neprisiima atsakomybės už prastą pavaldinių darbą bei vilkinamas bylas.

„Yra toks posakis lietuvių kalboje, kad žuvis visuomet pūna nuo galvos. Jei bloga galva, tai bloga bus ir uodega. Mano supratimu, generalinis prokuroras atsako už visą prokuratūros darbą. Tai būtų ir garbinga, nors ir neteisingai dirbo iki to laiko, kad pats suprastų, jog laikas jam atsistatydinti“, – žurnalistams kalbėjo J.Žilinskas.

Į panašią akciją šalia Klaipėdos prokuratūros susirinko 6 žmonės. Tuo tarpu Kaune piketas buvo kiek gausesnis – čia susirinko apie 30 žmonių. Piketuotojai vienas po kito per megafoną žėrė kalbas, kuriomis reiškė pasipiktinimą teisėsauga. Piketą stebėjo ir buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas.

Vykstant akcijai iš prokuratūros pastato išėjęs Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis su piketuotojais bendrauti nepanoro. „Jei turite kokių nors nusiskundimų, išdėstykite juos raštu ir mes būtinai atsakysime“, – pareiškė K.Betingis ir išskubėjo pietauti. 

Papildyta 14.44 val.: Paklausta, kuo LEO LT reikalai susiję su Drąsiaus Kedžio istorija, JDJ Kauno skyriaus atstovė tvirtino, jog jas vienija teisėsaugos struktūrų abejingumas.

„Tai yra tęstinumas. Ir Vytauto Pociūno, ir LEO LT istorija nebuvo tinkamai sprendžiama prokuratūroje. Mūsų judėjimas dar pavasarį pateikėme pareiškimą, kad Valantinas paduotų į teismą LEO LT, bet iki šiol šitai yra vilkinama ir mes jokio atsakymo negavo. Mes suprantame, kad visi dalykai, kurie vyksta, turi tęstinumą. Mes nenorime, kad būtų šaudomi prokurorai, mes nenorime, kad būtų šaudomi teisėjai, mes nenorime, kad Lietuvoje būtų pilietinis karas. (....) Jie (D.Kedžio šalininkai, – aut. past.) galvoja, kad mes čia darome politiką. Iš tikrųjų mūsų judėjimas yra grynai pilietinis“, – tai, kodėl prie ketvirtadienio piketo neprisijungė D.Kedžio ir jo dukters istorija pasipiktinę kauniečiai, paaiškino JDJ Kauno skyriaus pirmininkė Rūta Zabielienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min