TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Piketuotojai grūmojo Klaipėdos prokurorams

Piketuotojai kaltino prokurorus, kad šie negina viešojo intereso.
G.Kubiliūtės nuotr. / Piketuotojai kaltino prokurorus, kad šie negina viešojo intereso.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio vidurdienį ties Klaipėdos apygardos prokuratūra būriavosi protestuojančių žmonių minia.

Nepartinio demokratinio judėjimo organizuotas mitingas buvo nukreiptas prieš prokurorų veiksmus, esą jie negina viešojo intereso ir atsisakė tirti skundą dėl planuojamų šiukšlių deginimo jėgainės statybų.

Piketuotojus piktino, kad prokurorai atsisakė tirti trijų Klaipėdos politikų – Naglio Puteikio, Viačeslavo Titovo ir Jurijaus Šeršniovo prašymą ir pradėti ikiteisminį tyrimą. Jų nuomone, bendrovės „Fortum Klaipėda“ veikla, siekiant pastatyti ir eksploatuoti atliekų deginimo įrenginius, yra galimai neteisėta, o Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, vertindami poveikį aplinkai, aplaidžiai atliko savo pareigas.

Piketuotojai reikalavo panaikinti tarybos narių palaimintą jėgainės detalųjį planą.

Tuo tarpu prokuratūra teigė, jog netiesa, kad prokurorai atsisakė ginti viešąjį interesą, susijusį su, mitingo dalyvių nuomone, neteisėta termofikacinės elektrinės statyba.

Šiuo metu Klaipėdos apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriuje yra renkama medžiaga pagal trijų Klaipėdos miesto tarybos narių pareiškimą dėl galbūt pažeisto viešojo intereso, planuojant statyti termofikacinę elektrinę netoli Klaipėdos.

Medžiagą renkantis prokuroras, sulaukęs reikiamų duomenų iš Viešųjų pirkimų tarnybos, išanalizavęs Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos bei Aplinkos ministerijos specialistų pateiktas išvadas, spręs, ar yra pakankamai duomenų, leidžiančių kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo. 

Piketuotojai teigė, kad Lietuvoje atsisakoma statyti šiukšlių deginimo jėgaines, o vietoj jų planuojama statyti ekologinės medienos kūrenimo šilumines elektrines. Tokius sprendimus jau priėmė Šiaulių miesto, Kauno miesto institucijos.

Vienintelėje Klaipėdoje ruošiamasi statyti šiukšlių deginimo įmonę. Klaipėdos miesto taryba lapkričio 28 dieną palaimino, anot piketuotojų, ekologinės „bombos“ gimimą šalia Klaipėdos. 

Šiluminę elektrinę planuojama statyti pramonės parko teritorijoje tarp Vilniaus plento, kelio Palanga–Šilutė, Lypkių gatvės ir geležinkelio.
 

G.Kubiliūtės nuotr. /Piketuotojai rinkosi prie prokuratūros.
G.Kubiliūtės nuotr. /Piketuotojai rinkosi prie prokuratūros.

 

G.Kubiliūtės nuotr. /Į protesto akciją susirinko minia žmonių.
G.Kubiliūtės nuotr. /Į protesto akciją susirinko minia žmonių.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min