Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 4d. 13:51

Piketuotojai protestavo lyg kartu, lyg atskirai (nuotraukos)

Piketuotojai buvo nusiteikę prieš valdžios planus privatizuoti miestui priklausančias įmones.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Piketuotojai buvo nusiteikę prieš valdžios planus privatizuoti miestui priklausančias įmones.

Vilniaus valdžios idėja privatizuoti miestui priklausančių įmonių turtą toliau kelia aistras. Prie savivaldybės pareikšti savo neigiamos nuomonės susirinko keliasdešimt kelių skirtingų organizacijų atstovų.

Pagal Susirinkimo įstatymą, neturint specialaus leidimo, į piketą gali rinktis ne daugiau kaip 10 asmenų. Tačiau protestuotojai apėjo šį reikalavimą, neva surengdami keletą protesto akcijų vienu metu toje pačioje vietoje ir tuo pačiu klausimu.

Įstatymas numato, kad protestas turi būti rengiamas ne arčiau kaip 25 metrai nuo pagrindinio įėjimo į pastatus bei objektus, prie kurių protestuojama. Tačiau koks atstumas privalo būti tarp vienu metu piketuojančių grupelių, nenurodyta. Pažeidimo neįžvelgė ir prie žmonių susibūrimo budintys policijos pareigūnai. Todėl lyg kartu, lyg atskirai dėl tų pačių valdžios planų piketavo Lietuvos socialdemokratų sąjungos, partijos „Tvarka ir teisingumas“, bendrovių „Vilniaus troleibusai“ ir „Vilniaus autobusai“ profesinių sąjungų, Jungtinio demokratinio judėjimo ir kelių kitų organizacijų atstovai.

Nors kiekvienoje grupelėje stengėsi būti ne daugiau kaip 10 žmonių, iš viso proteste dalyvavo keliasdešimt aktyvistų. Prisidėti praeivius kvietė varpeliu nuolat skambinanti moteris.

Nors kiekvienoje grupelėje stengėsi būti ne daugiau kaip 10 žmonių, iš viso proteste dalyvavo keliasdešimt aktyvistų. Prisidėti praeivius kvietė varpeliu nuolat skambinanti moteris.

Piketuotojai piktinosi Vilniaus valdžios planais privatizuoti nemažą dalį savivaldybės įmonių, tarp jų  – „Vilniaus vandenis”, „Susisiekimo paslaugas“ , „Vilniaus autobusus“ , „Vilniaus troleibusus“ , „Vilniaus šilumos tinklus“ ir kitas. Esą strategiškai svarbių įmonių privatizavimas pažeidžia viešąjį interesą ir teisėtus miesto bendruomenės lūkesčius, nes visuomenė neturi jokių garantijų, kad procesas bus skaidrus ir įmonės nepaklius į monopolininkų rankas. Be to, piketuotojų nuomone, ketinimas likviduoti savivaldybės skolas išparduodant turtą yra ekonomiškai nepagrįstas – tai vienadienis sprendimas, už kurį teks sumokėti ateityje. Taip pat piktinamasi, kad visuomenė praktiškai nušalinta nuo svarbiausių miestui sprendimų priėmimo – jos nuomonės niekas neklausia.

Sostinės valdantieji tvirtina, kad strategiškai svarbių įmonių bus parduota tik dalis akcijų, paliekant jų kontrolę savivaldybės rankose. Tačiau akcijos organizatorių Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininko pavaduotoja Violeta Linkienė „15min“ tikino, jog ir dalis akcijų privatizavimo yra neteisingas kelias – tai esą jau parodė tokios istorijos kaip nacionalinės energetikos bendrovės LEO LT steigimas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min