Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 16d. 13:53

Piketuotojai susirūpino Klaipėdos savivaldybės paskolomis

Piketuotojams šį kartą neįtiko savialdybės planai skolintis.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Piketuotojams šį kartą neįtiko savivaldybės planai skolintis.

Trečiadienį prie Klaipėdos miesto savivaldybės piketuotojai garsiai piktinosi valdininkų planams skolintis milijonus.

Piketuotojai įsitikinę, kad paskolos tikslas buvo slepiamas nuo visuomenės ir gauti pinigai bus panaudoti „Arenos“ skoloms.

Į piketą su tais pačiais plakatais, kaip „Dauguma – dirba, mažuma – kontroliuoja“, „Kada opozicijai „išdygs“ dantys?“, atėję „etatiniai“ įvairių akcijų rengėjai žarstė pyktį. Anot jų, pinigai kur kas reikalingesni darželiams ir mokykloms. Piketo rengėjai įsitikinę, jog valdininkai slėpė tikruosius ketinimus skolintis.

Valdininkai atkerta – niekas nuslėpti paskolos tikslo nenorėjo ir nesiekė. Esą piketuotojų pyktis – nepamatuotas.

Trečiadienį spaudos konferenciją surengusi savivaldybės administracijos vadovė Judita Simonavičiūtė teigė, kad savivaldybė arenos statytojams dar liko skolinga 17 mln. Lt.

Neseniai „Vėtrūna“ pateikė paskutinius darbų, kurių vertė apie 9 mln Lt., atlikimo aktus. Patikrinusi juos savivaldybė perdavė Lietuvos verslo paramos agentūrai, administruojančiai Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas, apmokėti.

Praėjusią savaitę arenoje lankęsi agentūros specialistai įvertino atliktus darbus ir savo pastabas pateikė savivaldybės administracijai. Po kelių savaičių paaiškės, kiek iš trūkstamų ES paramos lėšų bus skirta. Pinigai bus pervesti į miesto biudžetą, iš čia – statytojams.

Likusiai skolai grąžinti savivaldybės administracija ima ilgalaikę 7 mln. Lt paskolą iš banko. Šiam žingsniui jau pritarė savivaldybės taryba. Didžioji dalis skolintų lėšų atiteks arenos statytojams, tačiau tiksli suma kol kas nėra žinoma. Ji paaiškės gavus paskutinę dalį ES paramos. Likusią dalį paskolos ketinama panaudoti kitiems investiciniams projektams iš dalies finansuoti.

Šiuo metu savivaldybė vykdo apie 70 projektų, finansuojamų ES lėšomis.

Temos: 1 Piketas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min