Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune troleibuso vairuotojas išprašė į polikliniką vykstančią benamę

Kauno troleibusas
„Kauno autobusai“ nuotr. / Kauno troleibusas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno nakvynės namuose praktiką atliekanti studentė Gintarė nustebo, kad ne visi keleiviai turi teisę važiuoti viešuoju transportu, nors už jį ir sumokama. Mergina redakcijai papasakojo, kad buvo išprašyta su bename už tai, kad ji anksčiau keldavo nepasitenkinimą keleiviams dėl nešvaros. Bendrovės atstovai sako, kad jų vairuotojai dažnai susiduria su dilema: būti gailestingiems ar paklusti kitų keleivių prašymams neįleisti į troleibusus benamių.

„Privalau pasidalinti 2015.02.04 ryte įvykusiu incidentu A. Baranausko gatvės stotelėje. Aš esu studentė, atlieku praktiką Kauno nakvynės namuose. Buvau įpareigota palydėti ten gyvenančią moterį į Dainavos polikliniką.

Sulaukėme 15-ojo maršruto troleibuso, įlipome, pažymėjau savo nuolatinį bei padaviau vairuotojui pinigus už lydimą moterį. Vairuotojas pakilo iš vietos ir atstūmė mano pinigus atgal. Jis pasakė, jog neveš šios moters, nes ji anksčiau, jo žodžiais, trainiodavosi po Laisvės alėją. Taip pat ją išvadino utėlėtąja.

Vairuotojas argumentuodamas, kodėl moteris negali važiuoti troleibusu, kalbėjo apie praeities įvykius – teigė, kad ši moteris smirdanti ir turi utėlių, valkatauja Laisvės alėjoje.

Kai paklausiau, kodėl neveš – juk ji nusipirks talonėlį –  jis tik kartojo: „Tikrai nevešiu aš jos, vežkit su savo mašina.“ Buvome išlaipintos iš troleibuso. Į mūsų pokalbį su vairuotoju įsikišo vaikinas, kuris buvo nusivylęs tokiu vairuotojo elgesiu, tad jis supykęs išlipo kartu su mumis, nors važiuoti jam dar buvo likusios kelios stotelės. Palaukėme kito 15-ojo maršruto troleibuso ir sėkmingai nuvykome į polikliniką. 

Taip ir nesupratome, kaip taip galima elgtis vairuotojui su keleiviais? Rinktis ką vežti, o ko – ne? Suprantu, kai žmonės važiuoja zuikiu ar yra neblaivūs. Tačiau ši moteris nebuvo girta, purvina ar kelianti bet kokią grėsmę, juolab, kad kartu važiavau aš bei mokėjau už bilietėlį.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno nakvynės namai
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno nakvynės namai

Vairuotojas argumentuodamas, kodėl moteris negali važiuoti troleibusu, kalbėjo apie praeities įvykius – teigė, kad ši moteris smirdanti ir turi utėlių, valkatauja Laisvės alėjoje. Visgi, šiandien ši moteris gyvena Nakvynės namuose, kuriuose tvarkingai rengiasi, pavalgo, nusiprausia. Ji negyvena praeitimi, o stengiasi keisti savo blogus įpročius, iš naujo adaptuotis į visuomenę. Nors būta blogų dalykų praeityje, nesuprantu, kodėl dabar elgiamasi abejingai? Man nepaaiškinamas šitoks pyktis, diskriminacija, žmogiškumo neturėjimas.

Be to, ši moteris turi neįgalumą. Daug kartų teko važiuoti viešuoju transportu su šia moterimi, tačiau toks incidentas įvyko pirmą kartą“,  – rašė redakcijai Gintarė.

Atsako viešojo transporto bendorvės „Kauno autobusai“ Keleivių vežimo tarnybos vadovas Rimas Stankaitis:

„Vairuotojas, paprašęs išlipti benamę, dirba pas mus jau 9 metai. Jis sakė, kad atsiprašo už šį incidentą, bet kartu ir paaiškino jo aplinkybes. Mūsų vairuotojai dažnai iš keleivių sulaukia skundų, kad jiems tenka važiuoti kartu su žmonėmis, nuo kurių sklinda nemalonus kvapas. Vairuotojams tai nekelia rūpesčių, tačiau jie paiso žmonių nuomonės.

Pasitaiko, kad už benamius bilietą kelionei nuperka koks nors geraširdis keleivis. Minėtoje istorijoje vairuotojas pagalvojo, kad ir tą kartą buvo kaip tik toks atvejis. Jis sakė, kad jam mergina nepaaiškino lydinti benamę.

Šią benamę jis pažįsta labai seniai, anksčiau ji buvo labai netvarkinga ir keldavo kitų keleivių nepasitenkinimą. Vairuotojas atsiprašo, kad nepastebėjo teigiamų benamės pokyčių“.

 

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min