Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pilaitė nesulaukia naujos poliklinikos

Ž.Mikalauskienės teigimu, gydytojos ne kartą pačios savo kabinetuose klijavo tapetus, kad būtų jaukiau.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ž.Mikalauskienės teigimu, gydytojos ne kartą pačios savo kabinetuose klijavo tapetus, kad būtų jaukiau.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Susirgę Pilaitės gyventojai mina Karoliniškių poliklinikos Pilaitės filialo, įsikūrusio daugiabučio gyvenamojo namo 1–ojo ir 2–ojo aukštų butuose, slenksčius. Nors šios patalpos visiškai nepritaikytos gydymo įstaigai, gydytojai čia dirba nuo 1992–ųjų, patys remontuoja kabinetus ir daugiau nei 10 metų laukia pažadėtos naujosios poliklinikos.

Gydytoja pediatrė Živilė Mikalauskienė prisiminė, kad 1992 metais gydymo įstaiga keliuose butuose buvo įkurta laikinai, tačiau praėjo 18 metų, o vis dar nežinia, kada Pilaitė turės modernias patalpas poliklinikai. „Pačios ne kartą tapetus kabinetuose klijavome, kad būtų jaukiau ir švariau“, – pasakojo gydytoja.

Pacientų būtų daugiau

Anot Karoliniškių poliklinikos, kuriai priklauso Pilaitės filialas, projektų koordinatorės Alos Čepelevskajos, norėtųsi, kad patalpos būtų labiau pritaikytos gydymo įstaigos veiklai ir neįgalių pacientų poreikiams. „Šios patalpos nėra modernios, neracionaliai išplanuotos. Nors bendras filialo plotas gana didelis, tačiau nemaža patalpų ploto dalis tenka bendro naudojimo patalpoms, koridoriams, o specialistams erdvių trūksta“, – sakė A.Čepelevskaja.

Vis dėlto pacientų netrūksta – per dieną jų sulaukiama apie 150, o epidemiologiškai nepalankiu laiku – net ir iki 250. Iš viso Pilaitės filialas aptarnauja apie 8 tūkst. gyventojų. Filialo administratoriaus Ričardo Zacharkos manymu, pacientų skaičius išaugtų kelis kartus, jeigu paslaugos būtų kokybiškesnės, operatyvesnės.

Naujos poliklinikos projektas buvo parengtas prieš kelerius metus, skirtas žemės sklypas, tačiau nerandama reikalingų 2,5–3 mln. Lt statyboms.

Pasirinko stadioną

R.Zacharkos teigimu, pablogėjus ekonominei situacijai ir Vilniaus savivaldybėje papūtus naujiems politiniams vėjams, poliklinikos statybos buvo primirštos. „Visi dalykai buvo nukreipti į stadiono statybas, deja, dabar nei jo, nei poliklinikos neturime. O čia būtų buvęs labai rimtas objektas bendruomenei“, – apgailestavo R.Zacharka.

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerio Rimanto Remeikos teigimu, Pilaitės poliklinikos projektas yra įtrauktas į Valstybės investicijų programą kaip prioritetinis. „Jeigu Seimas programą patvirtins, tai statybos prasidės jau kitąmet ir projektas per kelerius metus turėtų būti įgyvendintas“, – sakė R.Remeika.

Planuojama, kad poliklinika bus kiek didesnė nei 500 kv.m, dviejų aukštų pastate įsikurtų gydytojų ir slaugytojų, chirurginis, akušerinis–ginekologinis, odontologinis, procedūriniai kabinetai, laukiamasis, registratūra.

Vilniaus vicemero, kuruojančio sveikatos apsaugą, Stanislovo Šriūbėno teigimu, šiuo metu labiausiai poliklinikų reikia Pilaitės, Perkūnkiemio ir Pavilnio gyventojams. Perkūnkiemyje savo filialą iki naujųjų metų turėtų atidaryti Centro poliklinika.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min