Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 balandžio 10d. 19:28

Pilaitės gimnazijos direktorių Zotiką Popovą pašiurpino iš homoseksualų dovanų gauta knyga

„Nematomos patyčios“
„Nematomos patyčios“
Vilniaus Pilaitės gimnazijos direktorius Zotikas Popovas įsiuto ant savo darbo stalo radęs Lietuvos gėjų lygos dovanotą knygą apie mokyklose paplitusias patyčias iš netradicinės lytinės orientacijos paauglių. Knygoje „Nematomos patyčios“ dėstomi patarimai vadovams ir mokytojams, kaip sustabdyti homoseksualių paauglių žeminimą. Tačiau Z.Popovas mano kitaip. Anot jo, tai – homoseksualumo propaganda, skelbia TV3 „Žinios“.

„Kai pradėjome kalbėti apie narkomaniją, narkomanų skaičius augo ir stipriai augo, nes dauguma mokinių sužinojo, kas tai yra, kad yra galimybė tai daryti ir visi pabandė. Tai ir čia irgi galima pabandyti, kaip atrodo tie santykiai, kitokie negu nornalūs, priimti krikščioniškoje šalyje“, - teigė Z.Popovas, aiškindamas, kodėl dovanų gautos knygos praktikoje nenaudos.

Kai pradėjome kalbėti apie narkomaniją, narkomanų skaičius augo ir stipriai augo, nes dauguma mokinių sužinojo, kas tai yra, kad yra galimybė tai daryti ir visi pabandė, - sakė Z.Popovas.

Knygelė „Nematomos patyčios“ Pilaitės gimnazijos direktorių pasiekė paštu. Tokias pat knygas nemokamai gavo dar 249 Lietuvos mokyklos. Knygas pripažino platinusi Lietuvos gėjų lyga.

„Tai yra Europos Komisijos dovana mūsų mokytojams“, - teigė šios organizacijos lyderis Vladimiras Simonko.

Jo teigimu, šis leidinys turėtų padėti spręsti homofobinių patyčių problemą Lietuvoje, nes čia aiškiai dėstoma, kaip elgtis mokytojams, direktoriams, psichologams, tėvams.

Knygoje teigiama, kad 8 iš 10 tyrime dalyvavusių mokinių mokykloje patyrė homofobines patyčias., o daugiau nei pusė slepia savo lytinę orientaciją. Daugiau kaip trečdalis mokykloje nesijaučia saugiai, nes žino, kad pagalbos iš mokytojų nesulauks. Minimame tyrime dalyvavo apie pusantro šimto 13-20 metų amžiaus žmonių, o anketa buvo išimtinai platinama tik tarp homoseksualų.

Statistika netiki

Z.Popovas tikina per keturiasdešimt metų darbo mokyklose tokios dovanos niekada nesulaukęs.

„Man sukėlė nuostabą. Kodėl, kodėl ta knyga atsidūrė būtent mokykloje?“ - retoriškai klausė jis.

Be to, direktorius tvirtina, kad knygoje nurodomi nerealūs duomenys. Pasak jo, negali būti taip, kad  60-78 proc. homoseksulių paauglių patirtų patyčias, jei išvis tarp moksleivių žeminami teigia esantys tik apie 30 proc. paauglių.

Tuo tarpu V.Simonko apgailestauja, kad Lietuvoje iki šiol dalis mokytojų kalba "homofobine Petro Gražulio leksika“: „Jie sako: nereikia afišuotis, nebus problemų. Jei mes esame tokiame lygmenyje, mes rizikuojame dar giliau pastūmėti LGBT jaunimą slėptis“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min