Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pilkasis kardinolas A.Januška grįžta

Albinas Januška
Dainiaus Labučio/ „Scanpix“ nuotr. / Albinas Januška
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Po kelių mėnesių visiškos nežinios į Lietuvos politinę padangę grįžta idėjinis „valstybininkų“ vadas Albinas Januška. Prasidėjus rinkimų į prezidentus kampanijai, jis talkins vienam iš kandidatų.

Iš visuomenės akiračio didžiuoju valstybės strategu vadintas A.Januška dingo po Seimo rinkimų suformavus naują Vyriausybę. Iki tol jis buvo tuomečio premjero socialdemokrato Gedimino Kirkilo patarėjas. Pasikeitus valdžiai Seimo kuluaruose suskubta svarstyti tolesnes „pilkojo kardinolo“ karjeros perspektyvas. Pats A.Januška teigė, kad į valstybės tarnybą nebesuks. Jis manė, kad galbūt net važiuos auginti avių į provinciją, kur turi sodybą.

Pastebėtas Gruzijoje

Tarp labiau tikėtinų variantų tąkart minėtas grįžimas į diplomatinę tarnybą, nes nuo pasitraukimo iš jos dar nebuvo praėję penkeri metai. Svarstytas ir galimas A.Januškos darbas Valstybės saugumo departamente (VSD), kur vis dar sėkmingai pluša senas jo bičiulis Darius Jurgelevičius. Šis Albino globotinis, prieš keičiantis valdžiai, buvo laikinai deleguotas į stebėtojų misiją Gruzijoje, tačiau formaliai išsaugojo VSD direktoriaus pavaduotojo vietą. Būtent Gruzijoje LŽ pavyko atsekti A.Januškos pėdsakus. Kaip informavo vietinės objektyvios televizijos „Rustavi II“ žurnalistai, viename prabangiame Tbilisio restorane prieš kelias savaites ne kartą buvo pastebėtas šiuo metu Gruzijoje reziduojantis ambasadorius Mečys Laurinkus. Gruzinišku vynu drauge su juo mėgavosi A.Januška ir D.Jurgelevičius.

Su A.Januška teko tikrai daug dirbti, vertinu jį už profesionalumą, strateginį mąstymą. Tokių politikų nėra daug. Tvirtino G.Kirkilas.

Patars D.Grybauskaitei...

Komentarų, kokius reikalus jie aptarinėjo, iš trijulės gauti nepavyko. Tačiau LŽ šaltiniai Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje (URM), su kurios valdininkais slapta nuo ministro Vygaudo Ušacko glaudžius ryšius palaiko A.Januška, patvirtino, kad buvęs prezidento Valdo Adamkaus ir premjero G.Kirkilo patarėjas aptarinėjo grįžimo į aktyvią politiką galimybes.

Teigiama, kad M.Laurinkus ragino A.Janušką prisidėti prie eurokomisarės Dalios Grybauskaitės, laikomos prezidento rinkimų favorite, komandos. Tačiau neigiamos parlamentinio VSD veiklos tyrimo išvados, kuriose minimas ir A.Januška, esą verčia D.Grybauskaitės aplinką laikytis nuo jo atokiau.

...ar pasirūpins G.Kirkilas?

Tbilisyje strateguotas ir kitas variantas – padėti socialdemokratų kandidatui į prezidentus Algirdui Butkevičiui. Esą buvęs A.Januškos darbdavys G.Kirkilas tebeturi didelę įtaką socialdemokratams. Priminsime, kad G.Kirkilas ne kartą viešai stebėjosi, kad A.Januška yra tinkamai neįvertintas. „Su A.Januška teko tikrai daug dirbti, vertinu jį už profesionalumą, strateginį mąstymą. Tokių politikų nėra daug“, – tvirtino G.Kirkilas. Tad neatmetama galimybė, kad skvarbus strateginis mąstymas galėtų praversti ir A.Butkevičiui. Dabartinio Seimo pirmininko Arūno Valinsko kandidatūros rėmimo atsisakyta kaip visiškai neperspektyvaus dalyko.

Prezidento patarėjais nacionalinio saugumo, užsienio reikalų klausimais deleguojami specialistai iš VSD ir URM. Šiose institucijose tebedirba daug A.Januškos bendražygių. Kad ir kas būtų išrinktas valstybės vadovu, "pilkojo kardinolo" įtaka prezidentūrai išliks. Kurio kandidato komandoje išvysime A.Janušką, turėtų paaiškėti šiomis dienomis.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min