Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 19d. 21:50

Pinigai Eligijui Masiuliui – už palankumą kredito unijoms?

Raimondas Kurlianskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Raimondas Kurlianskis

Koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis tuometiniam liberalų vedliui Eligijui Masiuliui pinigus galėjo perduoti siekiant palankaus balsavimo dėl kredito unijų reguliavimo. Tačiau konkrečių susitarimų nėra užfiksuota. Taip LRT laidoje „Forumas“ teigė žurnalistas Edmundas Jakilaitis, remdamasis savo šaltiniais.

E.Jakilaičio šaltiniai teigia, kad STT pareigūnai R.Kurlianskio ir E.Masiulio veiklą stebėjo dar nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio.

Šaltinių teigimu, pinigai, kuriuos esą R.Kurlianskis perdavė E.Masiuliui, nebuvo žymėti, kaip skelbta anksčiau. Juos STT sužymėjo vėliau, kai pinigai jau buvo pas E.Masiulį. „Taip padaryta siekiant išsiaiškinti, kur pinigai keliaus toliau“, – laidoje „Forumas“ sakė E.Jakilaitis.

STT agentai matė, kad dvi dienas pinigai iš E.Masiulio namų niekur nejudėjo, todėl sunerimo, kad nežymėti pinigai gali iškeliauti nepastebėti.

STT agentai matė, kad dvi dienas pinigai iš E.Masiulio namų niekur nejudėjo, todėl sunerimo, kad nežymėti pinigai gali iškeliauti nepastebėti, paskelbė „Forumo“ vedėjas, remdamasis savo šaltiniais. Todėl esą ir nutarta veikti.

E.Jakilaičio šaltiniai teigia, kad pinigai buvo skirti siekiant paveikti liberalus balsuojant dėl kredito unijų veiklą reguliuojančių įstatymų. Tačiau „MG Baltic“ koncernas nėra kredito unijų dalininkas, bent jau viešai apie tai nėra žinoma.

Taip pat tartasi dėl Jono Basanavičiaus paminklo vietos Vilniuje. „MG Baltic“ ketino finansuoti šio paminklo statybą, tačiau nesutiko su Vilniaus savivaldybės siūloma vieta jam.

Tuo tarpu prielaidos, kad E.Masiuliui kyšis galėjo būti duotas už savivaldybės palankumą baseiną Vilniuje statysiančiam konsorciumui, šaltiniai nepatvirtina. „MG Baltic“ priklausanti bendrovė „Mitnija“ – viena iš statybos subrangovių.

Šaltinių teigimu, byloje nėra jokių įrodymų ar įrašytų susitarimų, pokalbių, kur R.Kurlianskis su E.Masiuliu būtų sutarę, už kokias konkrečias paslaugas kyšis yra duodamas. Įtarimai E.Masiuliui turėtų būti pateikti antradienį 16 valandą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min