Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirkai Lietuvoje važinėtą automobilį? Skubėk į „Regitrą“

Automobiliai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Automobiliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo vasario 1 dienos per nustatytą terminą neperregistruotos transporto priemonės bus automatiškai išregistruotos.

VĮ „Regitra“ primena, kad įsigijus Lietuvoje jau registruotą transporto priemonę privaloma ją perregistruoti savo vardu per 15 kalendorinių dienų nuo to, kai pardavėjas (valdytojas) pranešė VĮ „Regitra“ apie transporto priemonės pardavimą (perleidimą). To neatlikus per nustatytą terminą, nuo šių metų vasario 1 dienos ji bus automatiškai išregistruota. Viešajame eisme draudžiama naudoti išregistruotas transporto priemones.

2006 metais pakeitus transporto priemonių registravimo tvarką, pasitaikė nemažai atvejų, kai transporto priemones įsigiję asmenys neregistravo jų savo vardu. Dėl to, kad pirkėjas nespėjo ar galbūt piktavališkai vengia perregistruoti transporto priemonę, pardavėjui galėjo atsirasti nuo jo nepriklausančių įpareigojimų.

Nustatytus perregistravimo terminus praleidęs naujasis transporto priemonės savininkas automatiškai išregistruotą transporto priemonę galės vėl įregistruoti teisės aktų nustatyta tvarka. VĮ „Regitra“ padalinyje jis turės pateikti ne tik visus būtinus dokumentus, bet ir norimą įregistruoti transporto priemonę.

VĮ „Regitra“ yra sudariusi galimybę internete nemokamai pasitikrinti, ar transporto priemonė jau perregistruota (įregistruota). Tinklalapyje naudojantis elektronine paslauga „Transporto priemonių paieška“ galima rasti informacijos, ar transporto priemonė įregistruota, ar deklaruota apie jos pardavimą, ar ji jau išregistruota.

Lietuvoje padaugėjo vairuotojų

VĮ „Regitra“ vairuotojų pažymėjimus išduodančiuose padaliniuose pernai pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą gavo 43 428 Lietuvos gyventojai (49 proc. vyrų, 51 proc. moterų).

Didžiausią pradedančiųjų vairuotojų dalį sudarė 16–19 metų gyventojai – 25 414 (58 proc.). 20–29 metų – 12 185 (28 proc.), 30–39 metų – 3 275 (8 proc.), 40–49 metų – 1 769 (4 proc.), 50–59 metų – 678 (2 proc.).

Vairavimo egzaminus išlaikė ir pradedančiojo vairuotojo pažymėjimus gavo 104 gyventojai nuo 60 iki 69 metų, trys vyriausi pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą gavę asmenys buvo vyresni nei 70 metų (70, 72 ir 77 metų).

Daugiausia pradedančiojo vairuotojo pažymėjimų išduota Vilniuje – 10 046, Kaune – 7 131 ir Klaipėdoje – 4 793.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min