Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Pirklių klubą“ atvers rugpjūtį

Didžiąją dalį pastato užims biurai, bet pirmasis aukštas bus atiduotas parduotuvėlėms ir maitinimo įstaigoms.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Didžiąją dalį pastato užims biurai, bet pirmasis aukštas bus atiduotas parduotuvėlėms ir maitinimo įstaigoms.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Gedimino prospekto ir J.Tumo-Vaižganto gatvių kampe stovinčio pastato rekonstrukcija netrukus bus baigta ir jame įsikurs biurai, maitinimo įstaigos ir parduotuvės. Steigti prekybos centro čia neketinama, tačiau kelioms nedidelėms parduotuvėlėms vietos turėtų atsirasti.

XX amžiaus pradžioje pastatytas pastatas apie šešerius metus stovėjo apleistas. Anksčiau čia buvo įsikūręs Vilniaus savivaldybės Plėtros departamento specialistai. Tik prieš kiek daugiau negu metus buvo pradėta pastato rekonstrukcija, kuri jau eina į pabaigą.

Pastato šeimininkai nusiteikę optimistiškai ir tikisi, kad rugpjūtį šiame name jau galės įsikurti pirmieji nuomininkai.

„Norime čia įsikurti ir patys, todėl keliame sau užduotį įsikraustyti pirmomis rugpjūčio dienomis. Ar pavyks – laikas parodys. Jeigu nepavyks – tada rugsėjo pradžioje“, – apie įkurtuvių planus sakė „Pirklių klubu“ pavadinto pastato eksploatacija užsiimančios bendrovės „Somenera“ direktorius Linas Vadeikis.

„Pirklių klubas“, anot L.Vadeikio, nėra įprastas verslo centras. Esą didžiąją dalį patalpų užims biurai, o pirmajame aukšte Gedimino prospekto pusėje įsikurs parduotuvėlės, maitinimo įstaigos. Tačiau kokias įmones čia matysime, L.Vadeikis neatskleidė. „Kol kas pasirašytų sutarčių neturime, todėl negalime atskleisti būsimųjų nuomininkų, bet vyksta aktyvios derybos su ne viena kompanija“, – tvirtino jis.

L.Vadeikis atskleidė tik tiek, kad tarp nuomininkų galime pamatyti ir naujų prekės ženklų – deramasi su keliais jų atstovais.

Pastatas Gedimino prospekte išsiskiria ir tuo, kad jį papuošė beveik 3 metrų aukščio Atlanto skulptūra. 1952 metais sunaikintą Atlantą atkūrė skulptorius Kęstutis Balčiūnas, naujam gyvenimui prikėlęs ir Šv.Jurgio skulptūrą, puošiančią 20 numeriu pažymėtą Gedimino prospekto pastatą.

Kartu su Atlanto skulptūra restauruoti ir pastato viduje buvę skulptūriniai reljefai. Paveldosaugininkai reikalavo išsaugoti ir pastato vestibiulyje ant sienos buvusią freską. Nors ji tapyta sovietmečiu, nuspręsta, kad tai yra vertingas kūrinys. Tad freska buvo nuimta nuo sienos ir bus perkelta į Energetikos muziejų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min