Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 14d. 10:50

Pirmą kartą bus galima užlipti į Klaipėdos švyturį

Klaipėdos švyturys
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Klaipėdos švyturys
Šį šeštadienį Klaipėda pirmą kartą minės Pasaulinę švyturių dieną. Tradiciškai šią dieną visuomenei atveriami švyturiai – pirmą kartą bus galima užlipti ir seniausią Lietuvoje – Klaipėdos švyturį.

Šeštadienio vidurdienį Klaipėdos švyturio lankymo pradžią nuo 45 metrų aukščio bokšto viršaus trimito garsais paskelbs Klaipėdos meras, apačioje jam pritars Palangos pučiamųjų orkestras. Klaipėdos švyturys yra seniausias Lietuvoje – pirmą kartą uždegtas 1796 metų rugsėjo 1 dieną. Šiemet jam sukanka 218 metų – būtent tiek žmonių ir galės į jį užlipti.

Visą dieną prie švyturio vyks koncertai, veiks paroda, Lietuvos radijo mėgėjų draugijos nariai megs radijo ryšius su viso pasaulio radijo mėgėjais, dirbančiais švyturiuose.

Švyturių dienos tikslas – informuoti visuomenę apie švyturius, atkreipti dėmesį į jų išsaugojimą, jūrinės kultūros sklaidą. Tai – ir švyturių prižiūrėtojų profesinė šventė, kildinama iš JAV Kongreso 1789 metais priimto įstatymo „Dėl švyturių priežiūros ir išlaikymo“, kurį pasirašė pirmasis JAV prezidentas George`as Washintgonas. Pernai Pasaulinė švyturių diena buvo minima 54 valstybėse ir 526 švyturiuose.

Lietuvoje iš viso yra 7 švyturiai – 4 jūriniai ir 3 Kuršių marių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt
Temos: 2 Klaipėda Švyturys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:14
24:24
19:47

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min