Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmą kartą Lietuvoje išbandyta mobilioji vadavietė

Mobilioji vadavietė
VRM nuotr. / Mobilioji vadavietė
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Kaune įvyko pareigūnų mokymai, kurių metu pirmą kartą išbandyta mobilioji vadavietė.

„Šių mokymų pagrindinis tikslas – pasiruošti užtikrinti tinkamą asmenų, vykstančių iš Rusijos Federacijos teritorijos į Kaliningrado sritį ir atgal, kontrolę Lietuvos Respublikoje bei gerinti Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių įstaigų veiksmų koordinavimą, siekiant greitai reaguoti į Kaliningrado tranzito pažeidimus mūsų šalies teritorijoje,“ – pabrėžė vidaus reikalų viceministras Mindaugas Ladiga.

Kaune vykusių mokymų metu pareigūnams buvo pristatytos 2,5 mln. litų vertės mobiliosios vadavietės techninės galimybės fiksuoti vaizdą iš aukštai naudojant teleskopą teisės pažeidimų užkardymui.

Vienas iš vadavietės automobilių įrengtas sunkvežimio bazėje, kitas – prailginto mikroautobuso bazėje. Jose įrengtos stacionarios kompiuterinės darbo vietos, skaitmeninės mobiliojo radijo ryšio ir vaizdo stebėjimo sistemos, abonentų valdymo ir kontrolės centro įranga bei mobiliojo radijo ryšio bazinės stotys.

Automobiliai aprūpinti autonominiais maitinimo šaltiniais, integravimo įranga ir kitomis pagalbinėmis priemonėmis. Vadavietės automobiliai pritaikyti dirbti sudėtingomis ar ekstremaliomis sąlygomis, prireikus bendrose operacijose vienu metu gali dirbti iki šešių skirtingų institucijų (įskaitant gelbėjimo tarnybą ir greitosios medicinos pagalbos tarnybą) darbuotojų (operatorių).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min