TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmą kartą Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai pratybų metu ugnimi naikino taikinius sausumoje

Pratybos „Baltops 2017“
KAM/Remigijaus Zabielos nuotr. / Pratybos „Baltops 2017“
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 6 d. Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Žemaitis" (P11) atliko šaudymus iš jūros į kranto taikinius Vokietijos poligone. Tai pirmas kartas, kada Lietuvos karo laivas panaudojo laivo pabūklą taikiniams sausumoje naikinti. Šie šaudymai – tai didžiausių šiais metais pratybų Baltijos jūroje „Baltops 2017“ dalis.

„Šiais šaudymais praktiškai patvirtinta, kad pabūklais su moderniomis ugnies valdymo sistemomis ginkluoti Karinių jūrų pajėgų karo laivai gali efektyviai prisidėti prie sausumos ar specialiųjų operacijų pajėgų veiksmų priekrantės zonoje. Patruliniai laivai gali užtikrinti perdislokuojamų pajėgų sausumoje saugumą ar net apsaugoti uostą ir jo prieigas iš jūros pusės. Laivų turimi amunicijos arsenalai ir jų mobilumas, koordinuojant veiksmus su kitomis kariuomenės pajėgomis, leidžia greičiau reaguoti į kilusias grėsmes“, – sakė Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Arūnas Mockus.

KAM/Remigijaus Zabielos nuotr./Pratybos „Baltops 2017“
KAM/Remigijaus Zabielos nuotr./Pratybos „Baltops 2017“

Šaudymai iš laivo atlikti 76 milimetrų pabūklais „Otto – Melara“, kuriais galima naikinti daugiau nei 10 kilometrų atstumu esančius taikinius.

Didžiausiose šiais metais tarptautinėse karinėse pratybose Baltijos jūroje „Baltops 2017“ birželio 2-16 d. dalyvauja du Lietuvos karo laivai – patrulinis laivas „Žemaitis“ ir priešmininis laivas „Kuršis“ (M54), kuris kartu priskirtas Baltijos šalių karinių laivų junginiui BALTRON ir vykdo išminavimo operaciją prie Bornholmo (angl. Bornholm) salos (Danijos Karalystė).

KAM/Martyno Anikevičiaus nuotr./Pratybos „Baltops 2017“
KAM/Martyno Anikevičiaus nuotr./Pratybos „Baltops 2017“

Mokymai vyksta Danijos, Lenkijos ir Vokietijos teritoriniuose vandenyse bei išskirtinėse ekonominėse zonose. Pratybose dalyvauja kariniai laivai ir orlaiviai iš keturiolikos NATO priklausančių ir nepriklausančių (Suomijos ir Švedijos) šalių.

Iš viso pratybose dalyvauja daugiau nei 4 tūkstančiai karių, 50 įvairaus tipo laivų, per 50 orlaivių. Pratybose treniruojamasi išplėsti sudėtingų operacijų mastą tarp dalyvaujančių NATO ir Šiaurės Europos valstybių pajėgų.

Taip pat mokymų metu siekiama didinti ir gerinti dalyvaujančių šalių pajėgų tarpusavio bendradarbiavimą ir sąveiką bei kelti dalyvaujančių jūrų pajėgų kompetencijos lygį. Pagal pratybų scenarijų imituojamas konfliktas tarp pramanytų šalių.

Pratybų dalyviai suskirstyti į dvi grupes, iš kurių viena atlieka pagalbos suteikimo vienai iš pramanytų šalių, taip pat gynybos, kita – puolimo funkcijas.

Pratybose tikrinamas laivų įgulų pasiruošimas vykdyti karines užduotis artimas realioms sąlygoms, atliekamos ir tobulinamos karo laivų manevravimo formuotėse, laivų konvojavimo, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės ir antiteroristinės gynybos, minų paieškos ir nukenksminimo, kovos su povandeniniais laivais, jūrų desanto išlaipinimo krante bei kitos karinės procedūros.

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivai karinėse pratybose „Baltops“ dalyvauja kasmet nuo 1993 metų. 2012 m. vykusiose pratybose „Baltops 2012“ pirmą kartą Lietuvos pakrantėje buvo treniruojamasi vykdyti NATO jūrų desanto pajėgų išsilaipinimo į krantą operaciją. Tuomet pratybos vyko centrinėje Baltijos jūroje bei Lenkijos ir Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėse ekonominėse zonose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min