Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 22d. 08:00 , Atnaujinta: 2018 spalio 22d. 16:14

Aušra Maldeikienė 15min studijoje: „Mano taktika – ne laimėti rinkimus, o laimėti smegenis“

Aušra Maldeikienė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Aušra Maldeikienė

Pirmadienį 15min studijoje lankėsi ir į skaitytojų klausimus atsakinėjo kitais metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose ketinanti dalyvauti Seimo narė Aušra Maldeikienė.

Apie sprendimą dalyvauti 2019 m. prezidento rinkimuose A.Maldeikienė paskelbė šiemet birželį. Tuomet ji pateikė 95 rinkimų tezes, kuriose išdėstė savo požiūrį į politiką, žiniasklaidą, ekonomiką, tarptautinius santykius, nacionalinį saugumą, žmogaus teises.

Paklausta, kuri iš 95 tezių jai svarbiausia, politikė sakė, kad pati pirmoji – grąžinti politiką į politiką.

Mano taktika nėra laimėti rinkimus. Mano taktika yra laimėti smegenis.

„Politika tiesiog yra aukščiau visa ko. Politika yra žmonių susitarimas dėl jų bendro gyvenimo. Politika yra tai, kas padaro visuomenes tampriomis. Politika yra tai, kas sunaikina visuomenes ir jas pakelia. Tai yra tiesiog žmonių kalbėjimasis, tai yra suvokimas, kad visuomenę sudaro labai įvairūs žmonės. Man, pavyzdžiui, labai baisu klausytis Lietuvos diskurso, kuris tarp kitko labai palaikomas žurnalistų, ir tai yra labai graudu, kad Lietuva yra iš dviejų Lietuvų padaryta. Ne, Lietuvoje yra kokios 7, 8 Lietuvos. Šitai patvirtins bet kuris mokslininkas, sociologas“, – teigė A.Maldeikienė.

Ji tikino, kad yra ambicingiausia kandidatė, nes siekia ne laimėti rinkimus, o laimėti smegenis.

„Mano taktika nėra laimėti rinkimus. Mano taktika yra laimėti smegenis. Aš esu turbūt pats ambicingiausias kandidatas į prezidentus“, – sakė A.Maldeikienė.

Be to, A.Maldeikienė tikino, kad jos programa taip pat yra nepataikauti žurnalistams. Kritikai žiniasklaidai A.Maldeikienė taip pat skyrė daug dėmesio.

Dar ji tikino, esanti klasikinė centristė, nes mananti, kad Europos Sąjunga yra absoliutus gėris, ypač, žmogaus teisių srityje. Tačiau kartu A.Maldeikienė tikina, kad Europos Sąjungos plėtrą laikas stabdyti.

„Aš manau, kad Ukrainai nėra jokių vilčių (tapti ES nare – aut. past.) iki to laiko, kol Ukraina pati nesusitvarkys. Tai yra labai korumpuota šalis. Tai yra šalis, kurią valdo vis dėlto oligarchinės grupės. Man atrodo, kad mes remdami Ukrainą ir padėdami jai turėtume garsiau kalbėti apie demokratinius procesus Ukrainoje“, – kalbėjo politikė.

Labai teigiamai A.Maldeikienė pasisakė apie JAV prezidentą Donaldą Trumpą.

„Su juo visiškai nesunku. Jis visiškai prognozuojamas. Tai yra prezidentas, kuris atėjo į Ameriką, kuriai pasaulis nebelabai reikalingas, kuri turi aiškias protekcionistines nuostatas. (...) D.Trumpas, mano supratimu, yra vienas genialiųjų politikų. Toks buvo Winstonas Churchillis, paskaitykite W.Churchillio kalbas prieš II pasaulinį karą, patyčias iš jo, aiškinimą, koks jis prasigėręs kvailys, kaip nieko nesupranta, kaip keičia, o paskui gelbėja šalį“, – teigė ji, cituodama mėgstamiausią W.Churchilio frazę, kad nebereikia daugiau ginkluotės, jei jai pinigai bus imami iš kultūros.

Todėl A.Maldeikienei nesuprantami teiginiai, kad gynybai pinigų visada reikia rasti, net neklausiant, kas už juos bus perkama.

D.Trumpas, mano supratimu, yra vienas genialiųjų politikų.

„Du procentai buvo absoliučiai privalomas dalykas. (…) Du su puse tikrai visai nebūtina. Du su puse ar kažkiek virš dviejų gali būti vienu atveju – jei turime kokią nors problemą", – dėstė ji.

A.Maldeikienė dar kartą pasisakė už progresinius mokesčius. Anot jos, iki 600 eurų absoliučiai visi žmonės, įskaitant milijardierius, neturėtų mokėti mokesčių.

„Už progresinius mokesčius nė vieno sveiko proto ekonomisto gyvenime nesu mačiusi, kuris nepasisakytų. Tiesiog vadovėlis, mokesčiai yra progresiniai", – sakė ji.

Dėl I.Šimonytės nesitrauks

Dar pernai spalį A.Maldeikienė sakė, kad prezidento pareigose matytų Ingridą Šimonytę, o pati rinkimuose dalyvautų tik, jei I.Šimonytė to nedarytų. Tačiau dabar, kai I.Šimonytė yra apsisprendusi siekti prezidento posto, jei sulauks palaikymo Tėvynės sąjungos pirminiuose rinkimuose, A.Maldeikienė iš rinkimų nesitraukia.

Ji tikino, kad dėl to atsiklausė ir pačios I.Šimonytės.

„Aš su ja kalbėjau asmeniškai ir klausiau, ar ji norėtų, kad aš išeičiau, ji sakė, kad ne“, – sakė A.Maldeikienė.

Ji tikino, kad galutinai dalyvauti rinkimuose ją įtikino Tėvynės sąjungos debatai Vilniaus Rotušėje, po kurių ji supratusi, kad rinkimuose reikia žmogaus, kuriam vertybės būtų svarbiau nei ekonomika. Jei yra atvirkščiai, anot A.Maldeikienės, valstybė šimtu procentų praloš.

Aš su ja kalbėjau asmeniškai ir klausiau, ar ji norėtų, kad aš išeičiau, ji sakė, kad ne.

„Aš noriu kandidato, kuris tiek užkulisiuose, tiek viešai į visus klausimus atsako taip pat. Aš esu toks žmogus“, – sakė A.Maldeikienė ir pridūrė dėl to esanti patyčių objektas.

Dabar, pasak politikės, ekonomika Lietuvoje yra iškeliama aukščiau kultūros.

„Žmonės yra mažiau svarbūs tokiame modelyje“, – dėstė ji.

Kaip pavyzdį, ji nurodė požiūrį į Kiniją: „Jeigu eina kalba, apie, pavyzdžiui, Kiniją, tai nereikia kalbėti apie investicijas iš šalies, kuri žudo savo piliečius ir kuri įveda visuotinę, masinę sekimo sistemą, ir kuri iš tikrųjų nesilaiko jokių tarptautinių sutarčių“.

Naujausi „Vilmorus“ atliktos visuomenės apklausos duomenys rodo, kad už A.Maldeikienę dabar balsuotų 2,9 proc. rinkėjų.

Šiuo metu A.Maldeikienė yra Seimo narė, nepartinė, priklauso mišriai Seimo narių grupei.

A.Maldeikienė yra ekonomistė, studijavusi žurnalistiką ir religijos mokslus. Ji yra dėsčiusi universitetuose ir mokyklose, dirbusi žurnaliste ir redaktore, buvusi „Vilniaus banko“ atstove spaudai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu
15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min