Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 20d. 16:14

Pirmadienį mirė „Romuvos“ vyriausiasis krivis Jonas Trinkūnas

Jonas Trinkūnas
Jono Trinkūno paskyros „Facebook“ nuotr. / Jonas Trinkūnas

Pirmadienį vežamas į ligoninę mirė lietuvių etnologas, folkloristas, religijotyrininkas ir bendruomenės „Romuva“ vyriausiasis krivis Jonas Trinkūnas.

1939 metų vasario 28 dieną Klaipėdoje gimęs J.Trinkūnas pastaraisiais metais turėjo problemų su širdimi. Gruodį vykusioje Žiemos saulėgrįžos šventėje jis dar dalyvavo, tačiau jau nebebuvo pagrindinis jos dalyvis.

J.Trinkūno palaikai bus kremuoti. Kol kas nėra tiksliai žinoma, kur artimieji, bičiuliai, visi norintys galės pagerbti urną su pelenais.

J.Trinkūnas vidurinę mokyklą baigė Kaune, 1965 m. Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos ir literatūros fakultete baigė filologijos studijas, įgijo filologo specialybę. Nuo 1969 iki 1973 m. buvo VU Filologijos fakulteto filologijos katedros aspirantas ir dėstytojas. 1969 m. įkūrė kraštotyros sąjūdį „Ramuva“, pradėjo rengti senovės baltų apeigas. Vienas iš Vilniaus universiteto kraštotyrininkų ramuvos kūrėjų. 1974 m. už tautinę veiklą iš universiteto pašalintas.

Prezidentūros nuotr./Jonas Trinkūnas su prezidente Dalia Grybauskaite ir žmona Inija
Prezidentūros nuotr./Jonas Trinkūnas su prezidente Dalia Grybauskaite ir žmona Inija

Prasidėjus Atgimimui vėl grįžo į universitetą, dirbo Filosofijos ir sociologijos instituto Etikos skyriaus asistentu. 1990–1993 m. Kultūros ministerijos Etninės kultūros skyriaus vedėjas. Nuo 1994 m. Filosofijos ir sociologijos instituto Etikos ir etnosociologijos skyriaus mokslinis darbuotojas. Vilniaus pedagoginiame universitete dėstė etninę kultūrą.

2002 m. išrinktas „Romuvos“ vyriausiuoju kriviu. 

VIDEO: Jonas Trinkūnas „An kalno an aukštojo“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min