Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmadienį Seimas pradeda pavasario sesiją

Seimo posėdis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Seimo posėdis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 10-ąją, pirmadienį, Seimo nariai rinksis į IV (pavasario) sesiją. Pirmosios dienos darbotvarkėje - Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai aptarimas ir referendumo dėl kelių Konstitucijos straipsnių keitimo klausimas.

Pavasario sesijos pirmajame posėdyje planuojama surengti diskusiją apie Lietuvos Respublikos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai rezultatus. Įžanginį pranešimą skaitys Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, diskusijoje kalbės ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Seimo pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius. Sveikinimo žodžius tars Gruzijos ir Graikijos ambasadoriai Lietuvoje.

Per sesijos pirmąjį plenarinį posėdį taip pat numatoma pateikti sesijos darbų programos projektą, kuris sudaromas atsižvelgiant į Vyriausybės, Seimo komitetų, frakcijų ir Seimo narių pasiūlymus. Seimo pavasario sesijos darbus pristatys Seimo pirmininkė L.Graužinienė, Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus – ministras pirmininkas A.Butkevičius.

Seimas kovo 10-ąją ketina galutinai apsispręsti, ar kartu su prezidento rinkimais skelbti privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo.

Seimas kovo 10-ąją ketina galutinai apsispręsti, ar kartu su prezidento rinkimais skelbti privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo. Pagrindinio šalies dokumento pakeitimais, dėl kurių būtų atsiklausiama Lietuvos piliečių, siekiama įtvirtinti, kad referendumas galėtų būti skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 200 tūkst. Lietuvos piliečių, turinčių rinkimų teisę. Konstitucijoje taip pat siekiama patikslinti, kad ne mažiau kaip 200 tūkst. piliečių, turinčių rinkimų teisę, turėtų teisę pateikti Seimui sumanymą keisti ar papildyti Konstituciją.

Į posėdžio darbotvarkę įtraukti prezidentės Dalios Grybauskaitės pakartotinai grąžinti Seimui svarstyti Žuvininkystės ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymų pakeitimai. Taip pat Seimas planuoja pradėti svarstyti dėl Elvyros Baltutytės, Vytauto Greičiaus ir Danutės Jočienės paskyrimo Konstitucinio Teismo teisėjais.

Pagal posėdžių grafiko projektą pavasario sesijos metu, nuo kovo 10 d. iki birželio 30 d., planuojama surengti beveik 50 plenarinių posėdžių. Kovo 11-ąją rengiamas iškilmingas minėjimas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Seimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min