Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 15d. 19:12

Pirmadienio diskusija: „Eutanazija Lietuvoje: ar esame tam pasiruošę?“

Kunigas Andrius Narbekovas
Youtube.com stopkadras / Kunigas Andrius Narbekovas

Visuomenėje jau keletą metų netyla kalbos bei diskusijos eutanazijos tema. Vyksta nuolatiniai pamąstymai, šios temos privalumų ir trūkumų išryškinimai rengiant diskusijas bei svarstant įstatymų projektus. Pirmadienio diskusiją iš Sveikatos apsaugos ministerijos nuo 12 val. stebėkite tiesiogiai (langas tekste).

Aišku viena – yra susiformavusios dvi tvirtos barikadų pusės: viena teigia, jog eutanaziją reikėtų įtvirtinti ir taip sumažinti žmogaus kančias prieš iškeliaujant anapus, o kita – jog niekam negalima atimti gyvybės ir eutanazija šiuo atveju yra prilyginama neteisėtam gyvybės atėmimui. Taigi kur visgi yra ta riba tarp teisės ir moralės?

Kas yra teisingiau: leisti žmogui iškeliauti kančiose, ar visgi atsižvelgti į žmogaus prašymus mirti oriai.

Kas yra teisingiau: leisti žmogui iškeliauti kančiose, tačiau nepažeidžiant jo prigimtinės teisės į gyvybę ar visgi atsižvelgti į žmogaus prašymus mirti oriai ir leisti žmogui išeiti iš šio pasaulio patiriant kuo mažiau kančios? Klausimas labai jautrus, todėl suprantama, kodėl vieno atsakymo vis dar nepavyksta rasti. 

Europos studentų teisininkų aciociacijos nacionalinė grupė ELSA Lietuva organizuoja konferenciją „Eutanazija Lietuvoje: ar esame tam pasiruošę?“, siekdama išgryninti vieną opiausių klausimų, susijusių su žmogaus teisėmis, o tiksliau – su žmogaus prigimtine teise į gyvybę.

Konferencija vyksta pirmadienį, lapkričio 16 d., 12 val. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos patalpose, Vilniaus g. 16, Vilniuje (ne pagrindiniame ministerijos pastate).

KONFERENCIJĄ TIESIOGIAI stebėkite čia:

VIDEO: Konferencija „Eutanazija Lietuvoje: ar esame tam pasiruošę?”

Konferencijoje pranešimus skaitys net penki skirtingų sričių profesionalai: advokatų kontoros „Valiunas Ellex“ teisininkė Jevgenija Vienažindytė, advokatų kontoros „TARK GRUNTE SUTKIENE” teisininkas Andrej Rudanov, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos gydytojas anesteziologas reanimatologas Šarūnas Judickas, Seimo narė Vilija Aleknaitė – Abramikienė bei kunigas, gydytojas chirurgas, VDU Katalikų teologijos fakulteto teologijos katedros vedėjas, humanitarinių mokslų daktaras, profesorius Andrius Narbekovas. 

Diskusija apie konferencijoje nagrinėsiamus klausimus pradėta TV laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Pasak organizatorių, dėl didžiulio susidomėjimo į renginį galės patekti tik iš anksto užsiregistravę asmenys.

Temos: 1 Eutanazija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min