Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 01 02

Pirmąją metų dieną Bendrasis pagalbos centras sulaukė dvigubai daugiau skambučių nei kasdien

Bendrasis pagalbos centras (BPC) pirmąją metų dieną užregistravo rekordinį skaičių skambučių – skambino per 12 tūkstančių pagalbos prašytojų, kai įprastai centras per dieną sulaukia 5,5-7 tūkst. skambučių.
bpc-operatoriams-tenka-atsakyti-i-visokius-skambucius
BPC

Sausio 1-ąją iš viso registruoti 12 049 skambučiai, atsakyta į 10 536 iš jų.

Eilinėmis dienomis paprastai atsakoma į 5,5-7 tūkstančius skambučių, parengiama ir perduodama 2,5-3 tūkst. prašymų apie pagalbos poreikį.

Pasak BPC, šiemet iš atsakytų skambučių 4907 atvejais pagalbos prašymai buvo nukreipti tarnyboms pagal kompetencijas: net 2 711 pagalbos prašymų buvo skirta policijos, 2 011 – greitosios medicinos pagalbos, 134 – priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kompetencijai.

Lyginant su praėjusiųjų metų sausio 1 diena, pastebima, kad šiemet sumažėjo netikslinių ir pasikartojančių skambučių skaičius.

Šiemet netrukus po vidurnakčio gauta pranešimų apie plėšimus, neblaivius asmenis, muštynes, kūno sužalojimus.

Didžiausia tiek šių, tiek praėjusių metų sausio 1 dienos pagalbos prašymų dalis buvo susijusi su policijos kompetencijai priskiriamais įvykiais.

Šiemet netrukus po vidurnakčio gauta pranešimų apie plėšimus, neblaivius asmenis, muštynes, kūno sužalojimus.

Vienas didžiausių atgarsio sulaukusių incidentų įvyko Vilniaus centre, Vinco Kudirkos aikštėje. 1 val. 46 min. buvo gautas pranešimas apie peiliu sužeistą užsienietį. Kaip paaiškėjo, Indijos pilietį ir dar vieną žmogų sužalojo neblaivus 21 metų jaunuolis, kuris buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Nerami naktis buvo ir greitosios medicinos pagalbos brigadoms – teko teikti pagalbą ne tik sunegalavusiems, bet ir sproginėjančių petardų, šukių sužeistiems, muštynėse nukentėjusiems asmenims.

Ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti degančių šiukšlių konteinerių, taip pat Kaune, Alytuje, Šiauliuose daugiabučiuose, Kaune ir Pakruojo rajono Lygumų miestelyje individualiuose namuose kilusių gaisrų. Gelbėtojų pagalbos prireikė eismo įvykiuose nukentėjusiems ir prispaustiems žmonėms, Kelmės rajone užklimpusiam greitosios medicinos pagalbos automobiliui ištraukti.

Sausio 1-ąją BPC Vilniaus ir Klaipėdos skyriuose dirbo daugiau operatorių nei įprastai. Vilniuje budėjo 21–24 vietoje 14–18, o Klaipėdoje 14–20 vietoje įprastai dirbančių 11–15 operatorių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius