Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmajame privačiame kolumbariume tirpsta laisvos vietos

Gėlėmis apkaišytas ir pirmasis Lietuvoje kolumbariumas, stovintis Lėbartuose.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Gėlėmis apkaišytas pirmasis Lietuvoje kolumbariumas, stovintis Lėbartuose. Vietų šiame kolumbariume labai greitai neliko.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie Klaipėdos Joniškės kapinių praėjusiais metais pastatytas pirmasis privatus kolumbariumas – sienelė su kriptomis urnoms laikyti – pamažu pildomas: čia jau palaidota 18 palaikų.

Ritualinių paslaugų įmonė „Aterna“ pastatė dvi sieneles urnoms su palaikais laikyti. Vienoje sienelėje – beveik 160 celių, kitoje – maždaug 200. 

„Kol kas tai tik pradžia, tačiau dar planuodami statybas maždaug tokį tempą ir buvome numatę“, – teigė bendrovės vadovė Vitalija Rumbaitienė. 

Amžinam poilsiui urnose naujame kolumbariume atgulė įvairaus amžiaus žmonių palaikai. „Nors tai ir subtili tema, tačiau neretai žmonės būna su artimaisiais jau pasitarę, išsišnekėję, kaip norėtų būti palaidoti“, – teigė pašnekovė. Vienoje kriptoje galima laikyti kelias urnas – tai taptų šeimos kapaviete. 

Lietuvoje pastačius krematoriumą – kolumbariumų poreikis dar labiau išaugo. Kolumbariumas jau pastatytas Kretingos, Rokiškio rajonuose. Didieji miestai – Vilnius ir Kaunas – taip pat turės kolumbariumus. 

Pirmasis kolumbariumas Klaipėdoje už daugiau nei 320 tūkst. Lt buvo pastatytas 2007 m. Lėbartų kapinėse. 168 vietos buvo labai greitai užimtos. Klaipėdos savivaldybė leido klaipėdiečiams urnas taip palaidoti nemokamai. 

„Ir dabar sulaukiame klausimų, ar statysime dar kolumbariumų. Žmones tai domina, deja, atsakyti nieko konkretaus negalime – tai gali nuspręsti miesto tarybos nariai, nes investicijos nemenkos“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Kapinių priežiūros poskyrio vadovė Zina Stankienė.

Šiuo metu privačiame kolumbariume vieta dešimčiai metų kainuoja 4356 Lt. Tačiau, anot V.Rumbaitienės, tai kur kas pigiau nei prižiūrėti tradicinę kapavietę, statytis paminklą ir t.t.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min